العلیمی: از تمام اقدامات با هدف دستیابی به صلح در یمن حمایت می کنیم

رئیس شورای رهبری ریاست جمهوری یمن حمایت خود را از تمامی اقدامات با هدف دستیابی به صلح در این کشور اعلام کرد.

میدل ایست نیوز: رشاد العلیمی، رئیس شورای رهبری ریاست جمهوری یمن روز چهارشنبه حمایت خود را از تمامی اقدامات با هدف دستیابی به صلح در این کشور اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری یمنی «سبأ» این اظهارات العلیمی در جریان دیدار وی در عدن (جنوب یمن) با هانس گروندبرگ، فرستاده سازمان ملل در یمن بیان شد.

العلیمی در این دیدار در جریان گزارش گروندبرگ درباره نتایج دیدارهای اخیر خود در سطوح محلی و منطقه ای قرار گرفت.

العلیمی در این دیدار بر تعهد شورای رهبری ریاست جمهوری یمن و دولت عدن در حمایت از تلاش های فرستاده ویژه سازمان ملل متحد، میانجی گران منطقه ای و بین المللی و هر اقدامی با هدف پایان دادن به رنج های انسانی و تحقق آرمان های مشروع مردم یمن تأکید کرد.

العلیمی از بیانیه اخیر شورای امنیت سازمان ملل که در آن از طرفین خواسته تا با حسن نیت در تلاش ها برای صلح در یمن مشارکت کنند، استقبال کرد و بر ضرورت هر گونه مذاکره بر اساس شرایط مورد توافق، به ویژه قطعنامه های شورای امنیت تاکید کرد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز جمعه از طرف های یمنی خواست به گفت و گو و مشارکت سازنده در روند صلح ادامه دهند.

العلیمی همچنین از جامعه جهانی خواست تا فشار بر انصارالله را دوچندان کند تا این گروه به تعهدات خود در رابطه با پرونده بازداشت شدگان عمل کند.

روز چهارشنبه، گروندبرگ در پایان سفر دو روزه خود به صنعا، که طی آن با رهبران انصارالله دیدار کرد، از طرف های یمنی خواست تا گام های جسورانه ای برای پایان دادن به درگیری ها در این کشور بردارند.

چندین ماه است که تلاش های منطقه ای و بین المللی برای دستیابی به یک راه حل سیاسی جامع برای بحران یمن، از جمله سفر هیئت های سعودی و عمانی به صنعا و سفرهای منطقه ای «تیم لیندرکینگ» فرستاده امریکا به یمن، تشدید شده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
سبأ

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا