دستورات السودانی درخصوص حمایت از باشگاه‌های ورزشی عراق

نخست وزیر عراق، به وزارتخانه ها و نهاد های مربوطه دستور حمایت از فدراسیون های ورزشی و تسهیل فعالیت های آنان را داد.

میدل ایست نیوز: نخست وزیر عراق، به وزارتخانه ها و نهاد های مربوطه دستور حمایت از فدراسیون های ورزشی و تسهیل فعالیت های آنان را داد.

طبق بیانیه دفتر نخست وزیری عراق، نخست وزیر عراق دستور اجرا و پیگیری مهم ترین پیشنهادهای کنفرانس ورزش و جوانان را که اخیراً در بغداد برگزار شد و شامل اصلاح قانون فدراسیون های ورزشی است، صادر کرد.

وی همچنین دستور تشکیل کمیته تخصصی بررسی برنامه های فدراسیون ها، بازنگری در بودجه آن ها و فعال سازی قوانین مربوط به کاهش قیمت بلیت های مسافرتی وسایل نقلیه دولتی برای تیم های ورزشی و نیز تسهیل در اعطای ویزای ورود به خاک عراق برای تیم های ورزشی را صادر کرد.

وی بر فعال شدن ماده 5 قانون اعطایی ورزشکاران قهرمان و پیشکسوت که بر درمان مصدومان و بیماران تصریح دارد و نیز ادامه حمایت وزارت ورزش و جوانان از مشارکت های خارجی ورزشکاران در تمامی فدراسیون ها و فراهم ساختن زیرساخت های فدراسیون های ورزشی در بازی های مختلف و آماده سازی زمین های لازم برای آن تأکید کرد.

نخست وزیر عراق دستوری مبنی بر پیگیری تخصیص مقری برای رؤسای فدراسیون هایی که دارای سمت هایی در سطح عربی، آسیایی یا بین المللی هستند و نیز پیگیری مشکل پرداخت بودجه برای فدراسیون های غیر المپیکی تعلیق شده و اختصاص بودجه برای فدراسیون المپیک ویژه صادر کرد.

وی همچنین به وزارت ورزش و جوانان دستور داد تا موانع تکمیل پروژه سالن ورزشی بغداد آرنا با ظرفیت 7 هزار تماشاگر را که یکی از پروژه های مهم ورزشی در عراق محسوب می شود، برطرف کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
دفتر نخست وزیری عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا