شورای همکاری: از تمامی تلاش ها برای پایان جنگ یمن حمایت می کنیم

شورای همکاری بر حمایت خود از تمامی تلاش ها با هدف پایان دادن به جنگ در یمن بر اساس اصول 3 گانه تأکید کرد.

میدل ایست نیوز: شورای همکاری بر حمایت خود از تمامی تلاش ها با هدف پایان دادن به جنگ در یمن بر اساس اصول 3 گانه تأکید کرد.

به گزارش «آناتولی» این اظهارات در جریان دیدار جاسم البدیوی، دبیرکل شورای همکاری و احمد عوض بن مبارک، وزیر امور خارجه دولت وابسته به عربستان در یمن در مقر دبیرخانه این شورا در ریاض بیان شد.

البدیوی و بن مبارک در این دیدار درباره تحولات اوضاع یمن و چالش های اقتصادی و توسعه ای که دولت یمن با آن روبه رو است، و نیز برخی از موضوعات مورد توجه مشترک گفت و گو کردند.

البدیوی بر موضع قاطع شورای همکاری در حمایت از شورای رهبری ریاست جمهوری یمن و دولت آن، و تمایل شورا به وحدت و ثبات یمن تاکید کرد.

وی همچنین بر حمایت از تمامی تلاش های منطقه ای و بین المللی با هدف پایان دادن به جنگ و برقراری صلح در یمن مطابق با اصول 3 گانه و تلاش بیشتر در ارائه ابعاد حمایتی و کمک ها و کاهش آلام انسانی تاکید کرد.

منظور از اصول 3 گانه، طرح شورای همکاری (2011)، نتایج گفت و گوی ملی یمن (2013)، و قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل است.

این منبع افزود: بن مبارک از حمایت شورای همکاری از شورای رهبری ریاست جمهوری یمن و نیز کمک های بشردوستانه توسط این شورا به مردم یمن قدردانی کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا