فراخوان عمومی حماس در پی یورش شهرک‌نشینان به مسجدالاقصی

ده ها شهرک‌نشین اسرائیلی در مراسمی که جشن برداشت محصول یهودیان (شاووعوت) نامیده می شود، با حمایت پلیس اسرائیل به صحن های مسجدالاقصی یورش بردند.

میدل ایست نیوز: ده ها شهرک نشین اسرائیلی در مراسمی که جشن برداشت محصول یهودیان (شاووعوت) نامیده می شود، با حمایت پلیس اسرائیل به صحن های مسجدالاقصی یورش بردند.

به گزارش «الجزیره» اداره اوقاف اسلامی قدس در بیانیه ای کوتاه اعلام کرد که 252 شهرک نشین صبح امروز به مسجد الاقصی یورش بردند.

شاهدان گفتند که پلیس اسرائیل از ورود نمازگزاران به مسجد الاقصی جلوگیری کرده و از آنها خواسته که هنگام نماز ظهر، یعنی پس از پایان یورش شهرک نشینان برگردند.

پس از ممانعت از ورود نمازگزارن به مسجد الاقصی، جوانان فلسطینی نماز صبح را در ناحیه باب حطه در مجاورت یکی از درهای مسجد الاقصی خواندند.

گروه‌های افراطی در اسرائیل به دنبال تداوم تجاوزات و برگزاری مراسم تلمودی در داخل مسجدالاقصی سعی کردند پیش از یورش به مسجد، در کنار باب المغاربه قربانی کنند و شراب بنوشند.

مسجدالاقصی همه روزه به جز جمعه و شنبه شاهد تجاوزات و یورش های متعددی از سوی شهرک نشینان، تحت حمایت پلیس اسرائیل، به منظور اعمال کنترل کامل بر مسجد و تقسیم بندی زمانی و مکانی آن است.

از سوی دیگر حماس در بیانیه ای از توده‌های مردم فلسطین – در سراسر کرانه باختری، قدس و داخل خط سبز – خواست تا برای حرکت به سمت مسجدالاقصی با هدف خنثی کردن نقشه های اسرائیل و درخواست های گروه های افراطی صهیونیستی برای تشدید تهاجمات و هتک حرمت مسجدالاقصی در تعطیلات موسوم به اعیاد صهیونیستی، تجمع کنند.

این جنبش تأکید کرد که تمام برنامه ریزی های اسرائیل – برای افزایش شهرک سازی و یهودی سازی قدس، ایجاد تقسیم بندی و تشدید یورش های تحریک آمیز به مسجدالاقصی -در تغییر حقایق تاریخ، عربیت قدس و اسلامیت مسجد الاقصی موفق نخواهد شد.

حماس از امت عربی و اسلامی خواست تا برای حمایت از پایداری مردم فلسطین و مبارزه مشروع آنان برای آزادی سرزمینشان، اقدامی فوری و مؤثر انجام دهند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
الجزیره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا