برقراری خط پروازی قشم به عربستان

نخستین پرواز مستقیم از جزیره قشم در جنوب ایران به شهر جده عربستان در 16 ژوئن پیش رو انجام خواهد شد.

میدل ایست نیوز: نخستین پرواز مستقیم از جزیره قشم در جنوب ایران به شهر جده عربستان در 16 ژوئن پیش رو انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری «تسنیم» ناصر رجبی مدیرکل فرودگاه بین‌المللی قشم گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده این پرواز در تاریخ 26 خردادماه از فرودگاه بین‌المللی قشم انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه این پرواز توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر صورت می‌گیرد، افزود: این پرواز با یک فروند هواپیمای AIR BUS  انجام می‌شود و دو کاروان از زائران خانه خدا را مستقیما از جزیره قشم به جده در عربستان منتقل می‌کند.

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی قشم گفت: با تلاش و رایزنی‌های صورت گرفته، خط پروازی قشم به جده عربستان برای نخستین بار برقرار و زائران خانه از این فرودگاه عازم سرزمین وحی خواهند شد.

رجبی با اشاره به هماهنگی‌های صورت گرفته میان مسئولان مربوطه در راستای برقراری هر چه بهتر این پرواز و ارایه خدمات بهینه به زائران خانه خدا، خاطرنشان کرد: ساعت دقیق این پرواز هنوز مشخص نشده و پس از مشخص و تایید نهایی شدن به مسئولان کاروان‌های حج اطلاع‌رسانی خواهد شد.

فرودگاه بین المللی قشم یکی از فرودگاه های بزرگ ایران و طول باند آن مناسب برای فرود هواپیماهای پهن پیکر است و توان سرویس دهی به تمامی هواپیماهای عبوری و پهن پیکر (به جزء ایرباس 380) را در این منطقه دارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا