زلنسکی پیشنهاد تحریم 50 ساله ایران را مطرح کرد

رئیس جمهور اوکراین، پیشنهاد اعمال تحریم‌های 50 ساله علیه جمهوری اسلامی ایران را مطرح کرد.

میدل ایست نیوز: بر اساس پیش‌نویس قطعنامه‌ای که روز شنبه به مجلس عالی اوکراین ارائه شد، ولادیمیر زلنسکی پیشنهاد اعمال تحریم‌های 50 ساله علیه جمهوری اسلامی ایران را مطرح کرد.

به گزارش اسپوتنیک، در الحاقیه پیش نویس این قطعنامه در سایت پارلمان اوکراین آمده است: تحریم‌های ویژه اقتصادی و سایر محدودکننده‌های اقتصادی بخشی علیه جمهوری اسلامی ایران برای مدت 50 سال اعمال شود.

بر اساس این سند، پیشنهاد می شود عملیات تجاری با ایران به طور کامل ممنوع شود، ترانزیت منابع، پروازها و حمل و نقل در خاک اوکراین متوقف شود و از خروج سرمایه توسط ساکنان ایرانی به خارج از اوکراین جلوگیری شود.

همچنین پیشنهاد می‌شود هرگونه سرمایه‌گذاری در جمهوری اسلامی و انتقال فناوری‌ها، هرگونه فعالیت در کلیه زمینه های دارای حقوق معنوی در اوکراین توسط ساکنان برای ایران ممنوع شود.

هیئت دولت، سرویس اطلاعات خارجی، سرویس امنیتی و بانک ملی اوکراین مسئول اجرای این سند هستند. وزارت امور خارجه اوکراین پس از تصویب این سند توسط مجلس عالی، باید مقامات اتحادیه اروپا و ایالات متحده را در مورد اعمال تحریم ها مطلع کند.

زلنسکی روز شنبه تحریم هایی را علیه 51 شهروند فدراسیون روسیه و همچنین 220 شرکت و سازمان در روسیه و سایر کشورهای اروپایی اعمال کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
اسپوتنیک فارسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا