دیدار هیئتی از بانک امریکایی جی پی مورگان با السودانی

نخست وزیر عراق در دیدار مقامات ارشد بانک جی پی مورگان بر پایبندی دولتش به اجرای استانداردهای بین المللی مبارزه با پول شویی و حوالجات و اصلاح نظامی بانکی تأکید کرد.

میدل ایست نیوز: محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق امروز میزبان هیئتی از بانک جی پی مورگان شامل نائب رئیس بانک و مدیرق بخش عمومی بانک بود.

براساس بیانیه نخست وزیری عراق، در این دیدار، حمایت از بخش بانکی و بانک مرکزی عراق و بخش خصوصی بررسی شد.

در این نشست همچنین تجارت بین المللی، مدیریت خطرات و افزایش درآمدهای غیر نفتی که یکی از اولویت های دولت عراق است نیز بررسی شد.

نخست وزیر عراق به نقش بانک جی پی مورگان در تاسیس بانک تجارت عراق (TBI) اشاره و تاکید کرد که عراق به سمت بازسازی گسترده در همه بخش ها در حرکت است.

السودانی از افتتاح شعبه این بانک در عراق استقبال و بر آمادگی کامل برای حمایت از بانک های جهانی در عراق و در راس آن جی پی مورگان تأکید کرد و خواستار تداوم حمایت از بانک مرکزی عراق و توسعه بانک صنعتی عراق همانند حمایت از بانک تجارت عراق شد.

وی تاکید کرد که دولت به سمت اصلاح نظام بانکی در عراق، اصلاح روند حوالجات و حمایت از تجارت جهانی و همچنین بخش خصوصی، توقف پولشویی با اجرای استاندارهای بین المللی و بهبود آن حرکت می کند.

السودانی اشاره کرد که دولت بودجه سه سال عراق را برای نخستین بار وضع کرده است و گفت که این بودجه از بخش خصویصی از طریق صندوق توسعه عراق یا پروژه های زراعی و صنعت آن حمایت می کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
نخست وزیری عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا