اعمال تعرفه برای حوزه دیجیتال در قانون بودجه عراق

مرکز رسانه های دیجیتال عراق (DMC) اعلام کرد که قانون بودجه عمومی فدرال برای اولین بار در تاریخ عراق به طور گسترده به حوزه دیجیتال پرداخته است.

میدل ایست نیوز: مرکز رسانه های دیجیتال عراق (DMC) اعلام کرد که قانون بودجه عمومی فدرال برای اولین بار در تاریخ عراق به طور گسترده به حوزه دیجیتال پرداخته است.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع) حسین المولا، سخنگوی مرکز رسانه های دیجیتال عراق (نهاد غیر دولتی) گفت: پرداختن به این مسائل و رسیدگی به آنها از این طریق، یک استراتژی ملی یکپارچه برای توسعه حوزه دیجیتال در کشور است.

وی افزود: قانون بودجه شامل متون قانونی جدیدی است که همگام با مقتضیات این مرحله و الزامات عصر دیجیتال از جمله ثبت اپلیکیشن های هوشمند در سازمان رسانه و ارتباطات با صدور آیین نامه ای در این زمینه است.

وی خاطرنشان کرد: این قانون می گوید که برای صاحبان محتوای تبلیغاتی باید تعرفه هایی در نظر گرفته شود.

المولا گفت: قانون بودجه برای انتشار تمامی تبلیغات تجاری که افراد مشهور و صاحبان محتوای دیجیتال در سایت های شبکه های اجتماعی انجام می دهند، تعرفه هایی را تعیین می کند.

وی ادامه داد: این امر توسط مرکز رسانه های دیجیتال در بیانیه های متعددی که از سال ها پیش از سوی این مرکز منتشر شد، تاکید شده است.

این مسئول عراقی توضیح داد: این قانون، سازمان امور مالیاتی را موظف کرده که بر شرکت های رسانه های اجتماعی خارجی و داخلی و پلتفرم های پخش دیجیتال مالیات بر درآمد اعمال کند و این قانون با آنچه بسیاری از کشورهای توسعه یافته در تنظیم بخش دیجیتال دنبال کرده اند، مطابق است.

مرکز رسانه های دیجیتال تاکید کرده است که قانون بودجه، سازمان رسانه و ارتباطات را موظف کرده تا با شرکتی تخصصی برای شروع پروژه ای که بستر ثبت نام کامل دستگاه های تلفن همراه را فراهم می کند، قرارداد ببندد تا از عدم فرار مالیاتی و عوارض گمرکی از طریق واردات غیرقانونی دستگاه های تلفن همراه و عدم واردات دستگاه های تقلبی و سرقتی اطمینان حاصل شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
واع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا