تاکید امیر عبداللهیان بر تداوم همکاری ایران و سوریه در زمینه مبارزه با تروریسم

وزیر خارجه ایران در دمشق ضمن دیدار با همتای سوری خود بر ادامه همکاری دو کشور در روند مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

میدل ایست نیوز: حسین امیرعبداللهیان در دومین دیدار رسمی خود در سوریه، با فیصل المقداد وزیر خارجه این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

براساس بیانیه وزارت خارجه ایران، امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار تداوم مشورت‌های مقامات دو کشور در فواصل زمانی نزدیک را ضروری دانست و این دیدار را فرصت مناسبی برای مشورت و پیگیری موضوعات مهم روابط دوجانبه و نیز مسائل و موضوعات منطقه ای و بين‌المللی دانست.

وزیر امور خارجه ایران افزود که بر هیچیک از ما پوشیده نیست که ایستادگی ارتش، دولت و ملت سوریه پیروزی های بزرگی نصیب سوریه کرده و دشمنان به دشمنی خود ادامه می دهند و مسیر تکمیل موفقیت سوریه نیز تداوم همین ایستادگی است.

امیرعبداللهیان با تاکید بر ادامه همکاری دو کشور در روند مبارزه با تروریسم گفت که تحولات‌ منطقه به نفع سوریه است اما دشمنان این را نمی خواهند و افزایش تحرکات تروریستی در مناطقی از سوریه نشان می دهد که برخی طرفها نمی‌خواهند شرایط سوریه بهتر شده و از شرایط مثبت منطقه ای استفاده کند.

وزیر امور خارجه ایران ضمن ابراز خرسندی از روند همکاری های اقتصادی و تجاری دو کشور، بر اهمیت استمرار تلاش های مشترک برای اجرایی کردن توافقات و اسناد امضا شده در سفر ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران به دمشق تاکید کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران همچنین بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری نشست کمیسیون عالی مشترک دو کشور در آینده نزدیک تاکید کرد.

وی افزود که خوشبختانه سوریه همزمان با مقاومت، مسیر سیاسی را نیز دنبال می کند. امیرعبداللهیان با اشاره به موفقیت های روند آستانه، دیدگاههای جمهوری اسلامی ایران در خصوص تداوم گفتگوها و همکاری ها در این‌ چارچوب را تشریح کرد.

المقداد وزیر خارجه سوریه در این دیدار تداوم اشغال بخش هایی از خاک سوریه و افزایش تحرکات نظامی آمریکا در منطقه را در راستای تداوم تلاشهای این کشور برای تنش آفرینی و افزایش بی ثباتی در منطقه دانست.

وی افزود فشار و محاصره اقتصادی آمریکا علیه سوریه با هدف ممانعت از عادی‌سازی شرایط سوریه و دستیابی به اهداف سیاسی شناخته شده واشنگتن ادامه دارد و در حال افزایش است اما دولت و ملت سوریه اجازه نخواهند داد که آمریکا به اهداف خود برسد.

فیصل المقداد گفت که آنچه که باعث شد شرایط اقتصادی و معیشتی مردم سوریه سخت شود، تروریسم بین المللی و فشارهای آمریکاست.

وزیر خارجه سوریه گفت‌وگوهای انجام شده میان امیرعبداللهیان با نخست وزیر سوریه در موضوعات اقتصادی و تجاری را حائز اهمیت دانست و ضمن اظهار خرسندی از روند همکاری های اقتصادی و تجاری دو کشور، از برنامه برگزاری نشست کمیسیون مشترک عالی دو کشور استقبال کرد.

فیصل المقداد همچنین همتای ایرانی خود را در جریان تحولات روابط میان سوریه و کشورهای عربی و همسایه قرار داد.

در این دیدار، برخی تحولات سیاسی مورد اهتمام در منطقه، تحولات فلسطین و نیز برخی موضوعات جهان اسلام مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
وزارت خارجه ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا