بازدید فرمانده مرزبانی عراق از مرز اقلیم کردستان و ایران + تصاویر

فرمانده نیروهای مرزبانی عراق از مراکز مرزبانی جدید در اقلیم کردستان عراق در مرز با ایران بازدید کرد.

میدل ایست نیوز: محمد سکر، فرمانده نیروهای مرزبانی عراق از مراکز مرزبانی جدید در اقلیم کردستان عراق در مرز با ایران بازدید کرد.

به گزارش رووداو، فرمانده مرزبانی عراق از مناطق مرزبانی جدید با ایران در رشته کوه های حصاروست در استان اربیل، مرکز اقلیم کردستان عراق بازدید کرد.

گفتنی است مشاور امنیت ملی عراق، وزیر داخله اقلیم کردستان و نماینده دبیرکل سازمان ملل در عراق در اربیل دیدار و درباره شماری از مسائل امنیتی از جمله توافق امنیتی عراق و ایران رایزنی کردند.

پیش از این، یک منبع آگاه در دولت اقلیم کردستان عراق گفت کە حزب دمکرات کردستان ایران پس از سه دهه مقر اصلی خود در کویسنجق معروف به “قلعه دمکرات” را ترک کردە است.

تخلیە مقر اصلی حزب دمکرات کردستان ایران در حالی صورت می‌گیرد کە این حزب در روزهای گذشتە از مواضع خود در مناطق کوهستانی “بەربزین”، “سەقەر” و “هەلگورد” در نواحی مرزی اقلیم کردستان عراق با ایران، عقب‌نشینی کردە و نیروهای پیشمرگه خود را در عمق خاک اقلیم مستقر کردە بود.

به جز حزب دمکرات کردستان ایران، حزب کوملە کردستان ایران و حزب کوملە زحمتکشان کردستان نیز از مواضع خود در نواحی مرزی با ایران عقب کشیدەاند.

گروه های شبه‌نظامی کرد در مناطق کردنشین شمال عراق مستقر هستند و ایران آنها را به اقدام علیه امنیت داخلی خود متهم می‌کند.

ایران فردا سه شنبه (19 سپتامبر) را آخرین موعد برای اجرای این توافق امنیتی با عراق برای خلع سلاح گروه های مخالف خود در اقلیم کردستان اعلام کرده است.

همچنین بخوانید

فؤاد حسین: 5 اردوگاه برای اسکان افراد مسلح کرد در اقلیم کردستان تاسیس شد – میدل ایست نیوز (mdeast.news)

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
رووداو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا