رویترز از مذاکرات قطر با امریکا و ایران درخصوص پرونده هسته‌ای خبر داد

خبرگزاری رویترز از نشست دوجانبه جداگانه قطر با امریکا و ایران در این هفته برای بررسی بازگشت به توافق هسته ای و نگرانی های امریکا از انتقال جنگنده های ایرانی به روسیه خبر داد.

میدل ایست نیوز: خبرگزاری رویترز از نشست دوجانبه جداگانه قطر با امریکا و ایران در این هفته برای بررسی بازگشت به توافق هسته ای و نگرانی های امریکا از انتقال جنگنده های ایرانی به روسیه خبر داد.

به گزارش الخلیج آنلاین، این در حالی است که محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر، ابراز امیدواری کرد که توافق تبادل زندانی منجر به دیپلماسی بیشتر درخصوص پرونده هسته ای شود.

رویترز به نقل از دو منبع گزارش داد که این دیدارها شامل نوعی دیپلماسی برای دیدارهای پی در پی که قطر پیش از این در سال جاری برای تبادل زندانی میان دو کشور انجام داده بود، نیست.

وزیر خارجه قطر درباره امکان اینکه توافق تبادل زندانی میان تهران و واشنگتن منجر به بازگشت به توافق هسته ای شود، گفت که نمی توانم این را ادعا کنم که این مساله منجر به توافق هسته ای می شود، اما قطعا منجر به فضای بهتری خواهد شد.

به گفته این دو منبع به رویترز، دیدارهای دوجانبه قطر با امریکا و ایران، در دوشنبه و سه شنبه این هفته در نیویورک و در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل انجام شد.

یک منبع دیپلماتیک در خاورمیانه نیز گفت که مذاکرات دوجانبه بیشتری این هفته در جریان خواهد بود و افزود که این نشست ها برای زمینه سازی مذاکرات غیر مستقیم درخصوص مساله هسته ای است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
الخلیج آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا