طرح عملیاتی بغداد و پاریس انهدام مواضع داعش در استان صلاح الدین

نیروهای امنیتی عراق با همکاری نیروهای فرانسوی در ائتلاف بین المللی نقشه‌ای را برای انهدام اهداف مخفی داعش در شرق استان صلاح الدین طراحی کردند.

میدل ایست نیوز: نیروهای امنیتی عراق با همکاری نیروهای فرانسوی در ائتلاف بین المللی نقشه‌ای را برای انهدام اهداف مخفی داعش در شرق استان صلاح الدین طراحی کردند.

به گزارش «الشرق الاوسط» یک منبع امنیتی گفت که دستگاه های امنیتی عراق و نیروهای فرانسوی حاضر در اقلیم کردستان عراق در چارچوب ائتلاف بین المللی ضد تروریسم، نقشه ای جامع برای بازرسی دقیق با به کارگیری هواپیماهای بدون سرنشین و رصد هوایی برای کشف مخفیگاه های داعش در کوه ها و غارها در مناطقی که بین العیث در شرق صلاح الدین و مرزهای استان کرکوک امتداد دارد، آغاز کردند.

این منبع توضیح داد: طرح مذکور بر اساس وجود مخفیگاه های پنهان داعش در مناطق شرق صلاح الدین و پس از حادثه «العیث» که تلفات و مجروحاتی را در میان نیروهای فرانسوی و نیروهای ضد تروریسم بر جای گذاشت، آغاز شد.

محمد الجنابی، فرمانده الحشد شعبی در استان صلاح الدین در اظهاراتی مطبوعاتی گفت: مناطق شرق صلاح الدین شاهد هیچ گونه تحرکات محسوسی از گروه ها و اعضای داعش نبودند و این امر موید وجود آن ها در مخفیگاه ها برای فرار از حملات هوایی و عملیات غافلگیرانه است.

وی افزود: عملیات رصد و پاکسازی ادامه دارد و مناطق شرق صلاح الدین چندین ماه است که شاهد فعالیت داعش نبوده و با هماهنگی عملیات صلاح الدین تحت کنترل الحشد الشعبی قرار دارند.

علیرغم اینکه عراق را در اواخر سال 2017 و در دوران حیدر العبادی، نخست وزیر پیشین این کشور، پیروزی نظامی بر داعش اعلام کرد، با این حال، طبق واقعیت ها، این سازمان تروریستی همچنان در بسیاری از مناطق ناهموار کوهستانی و بیابانی در شمال و شمال غرب عراق فعال است.

پیش از این نخست وزیر عراق گفت که امروز نیروهای امنیتی کشورش به مرحله پیشرفته ای از آمادگی و توانایی رسیده اند و عراق نیازی به نیروهای رزمی، چه از امریکا و چه از سایر کشورهای ائتلاف بین المللی ندارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
الشرق الاوسط

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا