مصر: کوچاندن فلسطینیان خط قرمز کشورهای عربی است

وزیر خارجه مصر کوچاندن اجباری فلسطینیان از غزه را خط قرمز کشورهای عربی دانست و از کشورهای بزرگ مانند چین خواست که برای توقف جنگ در غزه تلاش بیشتری کنند.

میدل ایست نیوز: سامح شکری، وزیر امور خارجه مصر گفت که طرح کوچاندن فلسطینیان از غزه، خط قرمز مصر و کشورهای عربی است.

به گزارش «اسکای نیوز»، این سخنان سامح شکری در دیدار با هان ژنگ، معاون رئیس جمهور چین و وانگ یی، وزیر امور خارجه چین، به عنوان بخشی از تحرکات کشورهای عربی و اسلامی برای دیدار با کشور های عضو دائم شورای امنیت به منظور تلاش برای آتش بس در نوار غزه ایراد شد.

وزیر امور خارجه مصر گفت: یک سیاست اعلام شده برای کوچاندن فلسطینی ها از غزه وجود داشت اما مواضع مصر و کشورهای عربی در مخالف قاطع با این طرح آن را به یک خط قرمز تبدیل کرد و افزود که کوچاندن فلسطینی ها صلح، امنیت و ثبات منطقه و جهان را تهدید می کند.

شکری خاطرنشان کرد برخی کشورهای بزرگ برای ادامه حملات اسرائیل در نوار غزه پوشش سیاسی درست می کنند.

وی ابراز امیدواری کرد که کشورهای بزرگی مانند چین نقش پررنگ تری در تلاش برای توقف حملات به غزه انجام دهند.

وزیر امور خارجه مصر تاکید کرد که متاسفانه بعضی ها نقض جدی جنایت های جنگی اسرائیل را به نام حقیقی آن نمی نامند. شورای امنیت در محافظت از قوانین بین المللی، مسئولیت هایی دارد.

شکری ادامه داد که مصر تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا کمک های انسان دوستانه از طریق گذرگاه مرزی رفح به نوار غزه ارسال شود اما سیاست اسرائیل این است تا با ممانعت برنامه ریزی شده از ورود کمک ها به نوار غزه، فلسطینی ها را تحت فشار بمباران و محاصره، مجبور به ترک فلسطین کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا