جزئیاتی از جان باختن یک عضو گروه‌های مسلح عراقی در بمباران هوایی

گروه های مسلح عراقی روز سه شنبه اعلام کردند که یک از نیروهایشان در درگیری با نیروهای امریکایی جان باخته است.

میدل ایست نیوز: گروه های مسلح عراقی روز سه شنبه اعلام کردند که یک از نیروهایشان در درگیری با نیروهای امریکایی جان باخته است.

به گزارش «العربی الجدید»، اعلام این خبر ساعاتی پس از آن انجام شد که یک کامیون حامل سلاح متعلق به کتائب حزب الله در غرب بغداد بمباران شد. به احتمال زیاد این حمله توسط یک هواپیمای امریکایی انجام شده است.

در بیانیه منتشر شده از سوی «گروه مقاومت اسلامی در عراق» که از گروه های مسلح عراقی تشکیل شده، آمده که در درگیری با نیروهای امریکایی در عراق فردی که از وی «فاضل المکصوصی» یاد شده جان باخته است.

این گروه عراقی در بیانیه خود تهدید کرده که علیه حضور امریکا در عراق اقدام خواهد کرد.

هیچ گونه جزئیات بیشتری درباره مکان جان باختن این فرد مسلح در بیانیه نیامده، اما منابع نزدیک به کتائب حزب الله تاکید کردند که قربانی از اهالی شهر کوت در جنوب عراق بوده و به عنوان فرمانده در کتائب حزب الله و در استان الانبار و اراضی مجاور در سوریه فعالیت می کرده است.

طبق اعلام این منابع، المکصوصی ملقب به «سید رضا» در بمباران کامیونی در الانبار که سوار بر آن بود، جان باخت.

این منابع افزودند که در این بمباران که به احتمال زیاد توسط یک شیء پرنده امریکایی انجام شد، چند نفر نیز زخمی شده اند.

روز سه شنبه مقامات نظامی و امنیتی عراق در استان الانبار در غرب عراق اعلام کردند که دست کم یک کامیون متعلق به گروهی مسلح که در مسیر بین المللی منتهی به سوریه، از بغداد به سمت استان الانبار می رفت، هدف بمباران قرار گرفت.

همزمان با این تحولات، منابع عراقی از بمباران پایگاه عین الاسد که نیروهای ائتلاف بین المللی در آن به سر می برند خبر دادند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا