کشف میدان گازی جدید در مصر

شرکت نفتی «شل» از کشف میدان گازی جدید در آب های مصر دریای مدیترانه خبر داد.

میدل ایست نیوز: شرکت شل در چارچوب پروژه های خود برای اکتشاف میدان های گازی در مصر با حفاری سه چاه بزرگ، توانسته است با موفقیت اولین چاه به نام «غرب مینا» را حفاری کند.

به گزارش «اسکای نیوز» شرکت شل در بیانیه ای اعلام کرد که حفر این چاه در عمق 250 متری از سطح دریا انجام شده است و نتایج گویای وجود یک طبقه گازی است و عملیات ارزیابی و جمع آوری اطلاعات برای مشخص کردن حجم قابل تولید، همچنان ادامه دارد.

خالد قاسم، رئیس هیئت مدیره شرکت شل در مصر گفت که این اکتشاف گام مهمی برای شرکت شل مصر در جهت تقویت برنامه های این شرکت برای توسعه و تاثیر مثبت در بازار داخلی و تقویت شراکت با مصر در عرصه انرژی به شمار می آید.

وی افزود: اتمام موفقیت آمیز عملیات اکتشافی کنونی ما، بخشی از ساز و کار های شرکت شل برای رشد و پیشرفت مصر است و شرکت شل برای سرعت بخشیدن به روند رشد این میدان گازی با به کارگیری استاندارهای ایمنی با شرکای خود همکاری خواهد کرد.

در اواخر سال گذشته میلادی، وزارت نفت و منابع معدنی مصر اعلام کرد که کشورش در صادرات گاز طبیعی با 14.3 درصد افزایش سالیانه به رقم بی سابقه 8 میلیون تن در سال 2022 رسیده است.

میزان صادرات گاز طبیعی مصر در سال 2021 حدود 7 میلیون تن بوده است.

این وزارتخانه در بیانیه ای افزود که ارزش صادرات مصر از گاز طبیعی در سال 2021 3.5 میلیارد دلار بود که در سال جاری این میزان به 8.4 میلیارد دلار رسیده است.

این افزایش ارزش گاز طبیعی که طی چند دوره در سال جاری بیش از 4 برابر افزایش یافت، موضوعی جهانی است و دلیل آن پیامدهای جنگ روسیه و اوکراین است.

مصر از چند سال پیش با تولید 64 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در تولید این ماده خودکفا شده و بخش عمده این تولید صرف مصرف داخلی می شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
اسکای نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا