34 میلیارد دلار مبادلات تجاری ایران و امارات

وزیر راه و شهرسازی ایران از برگزاری سومین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و امارات در ابوظبی در هفته‌های آینده در جهت توسعه روابط دو کشور خبر داد و گفت: امارات سومین مقصد صادرات کالاهای ایرانی است.

میدل ایست نیوز: مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی ایران از برگزاری سومین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و امارات در ابوظبی در هفته‌های آینده در جهت توسعه روابط دو کشور خبر داد و گفت: امارات سومین مقصد صادرات کالاهای ایرانی است.

به گزارش ایرنا، بذرپاش شامگاه دوشنبه در دیدار با «سیف محمد الزعابی» سفیر امارات در تهران، اظهار کرد: دو کشور با برخورداری از اشتراکات فرهنگی و دینی و قرار گرفتن در منطقه‌ای بسیار مهم و حیاتی می‌توانند نقش مهمی در معادلات منطقه‌ای داشته باشند.

وی که در مراسم روز ملی امارات متحده عربی سخن می‌گفت به سفیر این کشور در تهران، گفت: خوشبختانه روابط دو کشور در دو سال اخیر به شکل ملموسی در تمام حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، تجاری و گردشگری رو به توسعه بوده و امیدواریم این روند با سرعت و شتاب بیشتری در سال‌های آینده ادامه یابد.

وزیر راه و شهرسازی ایران افزود: دولت سیزدهم در چارچوب توسعه روابط با همسایگان توجه ویژه‌ای به توسعه مناسبات با دولت و کشور امارات متحده عربی دارد و بر این باور است که همکاری دو کشور علاوه بر تامین منافع ملی و متقابل دو کشور می‌تواند آثار و برکات بسیاری برای ثبات و امنیت کشورهای منطقه و توسعه و افزایش رفاه مردم این کشورها را به ارمغان آورد.

بذرپاش خطاب به سفیر امارات متحده عربی بیان کرد: عزیمت و استقرار سفرای دو کشور طی یک سال اخیر ، تبادل هیأت‌های متعدد سیاسی و اقتصادی و خصوصاً برنامه‌ریزی برای دیدار مقامات عالی دو کشور در ماه‌های آینده بیانگر نگاه و رویکرد مثبت و سازنده رهبران دو کشور برای توسعه روابط و اعتماد متقابل شکل گرفته بین دو کشور است.

رییس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و امارات متحده عربی اعلام کرد: بر اساس آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران در سال گذشته امارات سومین مقصد صادرات کالاهای ایرانی بوده و در عین حال رتبه نخست را در بین کشورهای صادرکننده کالا به ایران کسب کرده است.

وی ادامه داد: مجموع مبادلات تجاری دو کشور در سال گذشته ۳۴ میلیارد دلار بوده است و امیدواریم با توجه به ظرفیت‌های موجود دو کشور زمینه را برای سرمایه‌گذاری متقابل در حوزه‌های مختلف فراهم کرده است.

وزیر راه و شهرسازی کشورمان روز ملی امارات عربی متحده را تبریک گفت و خواستار صلح و رفاه و شادکامی تمام مردم جهان و خصوصاً مردم امارات عربی متحده شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا