سیاسی

تنش در بیروت پس از ربوده شدن یک عضو حزب «سمیر جعجع»

ربوده شدن یکی از مقامات حزب «القوات اللبنانیه» موجب تنش و بسته شدن تعدادی از خیابان های بیروت و بازداشت دو تبعه سوری شد.

میدل ایست نیوز: ربوده شدن یکی از مقامات حزب «القوات اللبنانیه» به ریاست سمیر جعجع، در منطقه جبیل در شمال لبنان، تنش های امنیتی و بسته شدن جاده ها را در چندین منطقه به همراه داشت و همین امر باعث شد برای تعدادی از دستگاه های امنیتی لبنان فرمان آماده باش صادر شود.

به گزارش النهار، فرماندهی ارتش لبنان اعلام کرد: در پی ربوده شدن «پاسکال سلیمان»، هماهنگ‌کننده منطقه جبیل در حزب «نیروهای لبنانی» اداره اطلاعات لبنان توانست پس از پیگیری های امنیتی، تعدادی از سوری های شرکت کننده در این آدم ربایی را دستگیر کند و به پیگیری ها برای تعیین محل فرد ربوده شده و انگیزه های این عملیات ادامه دهد.

پس از رسانه ای شدن ماجرا، سمیر جعجع  رئیس حزب نیروهای لبنانی، وارد مرکز حزب در مستیتا (جبیل) شد در حالی که شمار زیادی از نیروهای حزب و فعالان و افرادی که با پاسکال اعلام همبستگی کرده بودند، در آنجا تجمع کرده بودند.

از سوی دیگر نجیب میقاتی نخست وزیر پیشبرد امور لبنان نیز موضوع ربودن سلیمان را بلافاصله پیگیری و با بسام مولوی وزیر کشور و شهرداری ها، جوزف عون فرمانده ارتش و دیگر مقامات امنیتی تماس هایی برقرار کرد و خواستار گسترش تحقیقات و هماهنگی بیشتر میان دستگاه های امنیتی برای کشف ابهامات این ماجرا شد تا اینکه سرانجام پاسکال سلیمان به سلامت به خانواده خود بازگردانده شد.

منبع
النهار

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا