سیاسی

استقبال تشکیلات خودگردان از به رسمیت شناختن فلسطین توسط نروژ، ایرلند و اسپانیا

ریاست تشکیلات خودگردان فلسطینی از به رسمیت شناختن کشور فلسطین توسط نروژ، اسپانیا و ایرلند استقبال کرد.

میدل ایست نیوز: ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای از اعلام رسمی کشورهای نروژ، اسپانیا و ایرلند برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین استقبال کرد.

به گزارش روسیا الیوم، حسین الشیخ دبیر کل اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین با انتشار پستی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: پس از چند دهه طولانی مبارزه ملی فلسطیینان و درد و رنج و اشغالگری و نژادپرستی ، قتل، ظلم و شکنجه و نابودی و ویرانی، که مردم فلسطین با آن مواجه بوده اند، اکنون لحظاتی تاریخی در پیروزی جهان آزاد برای حق و عدالت در حال رقم خوردن است.

حسن الشیخ همچنین با تقدیر از کشورهای جهان که کشور فلسطین را به رسمیت شناخته و خواهند شناخت، تاکید کرد که این مساله تنها مسیر ثبات، امنیت و صلح در منطقه است.

تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین از تأثیر این تصمیم در نهادینه کردن حق ملت فلسطین برای تعیین سرنوشت در سرزمین خود و برداشتن گام های واقعی برای حمایت از اجرای راه حل دو کشوری تمجید کرد.

در این بیانیه تصریح شده است، حق ملت فلسطین برای تعیین سرنوشت، حقی است که طبق قوانین بین‌المللی به رسمیت شناخته شده است و فلسطینیان از دیگر کشورهایی که هنوز کشور فلسطین را به رسمیت نشناخته‌اند، درخواست می کند تا به مسئولیت‌های خود عمل نمایند و به حق مردم فلسطین برای تعیین سرنوشت و بازگرداندن اعتماد به نظام جهانی مبتنی بر قوانین و حقوق برابر برای همه مردم روی زمین اذعان کنند.

ریاست تشکیلات خودگردان از همه کشورهای جهان به‌ویژه کشورهای اروپایی که هنوز کشور فلسطین را به رسمیت نشناخته‌اند، درخواست کرد کشور فلسطین را بر اساس راه‌حل دو کشوری که در سطح بین‌المللی به رسمیت شناخته شده مطابق با قطعنامه‌های مشروعیت بین‌المللی و مبتنی بر مرزهای سال 1967 است، به رسمیت بشناسند و در این راه به کشور نروژ اقتدا کنند که راه حمایت از دستیابی به صلح و ثبات و تقویت و تحکیم قواعد مشروعیت بین المللی را انتخاب کرد.

گفتنی است پیشتر کشورهای بلغارستان، لهستان، جمهوری چک، رومانی، اسلواکی، مجارستان، قبرس، مالت و سوئد کشور فلسطین را به رسمیت شناخته اند.

منبع
روسیا الیوم

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا