سیاسی

در دیدار باقری:
تاکید الحکیم بر تنظیم جدول زمانی برای خروج نیروهای ائتلاف از عراق

رهبر جریان حکمت ملی عراق با تاکید بر وجود یک جدول زمانی مشخص برای خروج نیروهای ائتلاف از عراق گفت که دولت عراق برای تنظیم این جدول تلاش می‌کند.

میدل ایست نیوز: سیدعمار الحکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق، در دیدار علی باقری، سرپرست وزارت امور خارجه ایران که با حضور جمعی از رهبران سیاسی و شخصیت‌های اجتماعی عراق برگزار شد، بر اهمیت روابط عراق و ایران در همه عرصه‌ها تأکید و ابراز امیدواری کرد که سفر باقری به عراق موجب تقویت بیش از پیش روابط شود.

به گزارش «الفرات نیوز» در این دیدار، که در سفر رسمی باقری به بغداد انجام شد، حکیم بار دیگر شهادت رئیس جمهور و وزیر خارجه فقید ایران را تسلیت گفت و آن را حادثه‌ای تأسف‌بار برای همه مسلمانان و ملت عراق خواند.

الحکیم با اشاره به ایستادگی درخشان ملت فلسطین از حمایت ایران از مقاومت فلسطین قدردانی کرد.

وی گفت که عراق بسیاری چالش‌های سیاسی و اجتماعی و امنیتی را پشت سر گذاشته و دولت فدرال به ریاست محمد شیاع السودانی و حکومت‌های استانی با تلاش فراوان در پی ارائه خدمات و تحقق سازندگی و توسعه هستند و این موجب افزایش رضایت مردمی از دولت و نیروهای سیاسی شده است.

الحکیم افزود که چارچوب هماهنگی نیروهای سیاسی شیعه شاهد یکپارچگی و انسجام کامل است و این باعث شده که بتواند چارچوب مهمی برای حفاظت از کشور و تشکیل دولت و اجرای انتخابات ارائه کند.

وی تأکید کرد که عراق مصمم به پایان دادن به مأموریت نیروهای ائتلاف بین‌المللی پس از بی‌نیازی از حضور آنان در پی شکست داعش است و گفت که حضور ائتلاف با این حجم از نیروها نوعی قیمومت بر عراق را تداعی می‌کند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق بر وجود یک جدول زمانی مشخص برای خروج نیروهای ائتلاف از عراق تأکید کرد و گفت که دولت عراق برای تنظیم این جدول و تبدیل ائتلاف به روابط دوجانبه میان عراق و برخی کشورهای عضو ائتلاف تلاش می‌کند.

الحکیم ادامه داد که با اشاره به نقش عراق در رسیدگی و حل و فصل بسیاری پرونده‌های منطقه‌ای به موضع عراق در حمایت از مسئله فلسطین در همه محافل منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در سطح مرجعیت و دولت و ملت و امدادرسانی اشاره کرد.

وی افزود که رابطه هم‌افزا میان ایران و عراق به نفع جهان اسلام و کشورهای منطقه است و این رابطه ریشه در اشتراکات فراوان دو ملت دارد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق همچنین سیاست دولت رئیس جمهور فقید ایران در تحکیم روابط با کشورهای منطقه را شایسته تحسین دانست و ابراز امیدواری کرد که این روند ادامه پیدا کند.

وی همچنین برای ایران در اجرای موفق انتخابات پیش رو ابراز امیدواری کرد و اجرای این انتخابات در زمان کوتاه را نشانه تحکیم نهادها و انسجام داخلی در ایران دانست.

منبع
الفرات نیوز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا