سیاسی

تاکید اردوغان بر لزوم توقف فوری جنایات رژیم صهیونیستی

رئیس جمهور ترکیه خواستار متوقف کردن فوری جنایات نسل‌کشی رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان شد.

میدل ایست نیوز:رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه با تاکید بر لزوم متوقف کردن جنایات رژیم صهیونیستی تصریح کرد ملت فلسطین در حال گذراندن یک عید غم انگیز دیگر است در حالیکه 76 سال است در معرض اشغالگری، بی عدالتی و نسل کشی روشمند قرار گرفته اند.

به گزارش آناتولی، رجب طیب اردوغان طی سخنانی در جمع سران حزب عدالت و توسعه به مناسبت عید قربان، با تاکید بر لزوم جلوگیری فوری از جنایات رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی فلسطین، گفت: ملت فلسطین که از 76 سال قبل در معرض اشغالگری، ظلم و نسل کشی سیستماتیک قرار دارند، هم اکنون در حال سپری کردن یک عید غم انگیز دیگر هستند.

وی با بیان اینکه جنایات رژیم صهیونیستی که به شهادت 38 هزار نفر از برادران فلسطینی منجر شده و قلب همگان را به درد آورده است، افزود: جهان باید در برابر خونخواری اسرائیل تدابیری اتخاذ کند و فورا از کشتارهایی که هر روز شاهد موارد جدیدی از آن هستیم، جلوگیری کند.

اردوغان بار دیگر بر لزوم مهار دولت نتانیاهو که در حال به آتش کشیدن منطقه برای طولانی کردن عمر سیاسی خویش است، تاکید کرد.

وی افزود: ما تمام تلاش خود را انجام خواهیم داد تا پیروزی مقاومت برادران فلسطینی خود را که از سرزمین خویش دفاع می کنند و بهای سنگینی برای حقوق و آزادی خود می پردازند، تضمین کنیم و در قبال فجایع غزه و سایر نقاط جهان اسلام سکوت نخواهیم کرد.

منبع
آناتولی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا