سیاسی

درگیری مسلحانه میان ارتش سوریه و شبه‌نظامیان در سویداء

رسانه‌های محلی از تنش میان گروه‌های مسلح محلی و نیروهای وابسته به دستگاه‌های امنیتی سوریه در شمال شهر سویداء خبر دادند.

میدل ایست نیوز: رسانه‌های محلی از تنش میان گروه‌های مسلح محلی و نیروهای وابسته به دستگاه‌های امنیتی سوریه در شمال شهر سویداء خبر دادند.

به گزارش CNN، به نقل از رسانه‌های محلی، در پی اقدام ارتش و دستگاه امنیتی سوریه در برقراری یک ایست بازرسی در ورودی شمالی شهر سویداء، یکشنبه شب درگیری‌هایی میان گروه‌های شبه نظامی و نیروهای وابسته به دستگاه‌های امنیتی سوریه درگرفت.

پیش از این، شبه‌نظامیان در سویداء به علت ناپدید شدن یک فعال مخالف دولت سوریه در این شهر، شماری از افسران و نیروهای دستگاه‌های امنیتی را ربودند. بعدتر معلوم شد که این فعال سیاسی که «رائد المتنی» نام دارد در بیمارستان بستری شده و شبه‌نظامیان هم افراد ربوده‌شده را آزاد کردند.

با وجود این، برقراری پاسگاه ارتش در شمال سویداء با اعتراض دوباره نیروهای شبه‌نظامی مخالف دولت مرکزی مواجه شد و با وجود تلاش برای جلوگیری از تنش، به درگیری مسلحانه و انفجار چند بمب کشیده شد و بعدتر تنش به روستای قنوات که محل سکونت رهبر دروزیان منطقه است هم سرایت کرد.

به گفته منابع محلی، درگیری‌ها تا اواخر شب ادامه داشت و دست‌کم یک نفر در آن زخمی شدند.

صبح دوشنبه (24 ژوئن) اعلام شد که طرفین با وساطت نیروهای محلی به توافق آتش‌بس موقت رسیده‌اند هرچند نیروهای شبه‌نظامی همچنان بر برچیده شدن پاسگاه ارتش پافشاری می‌کنند.

منبع
CNN

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا