سیاسی

تحولات غزه، محور گفت‌وگوی ابو مرزوق و نماینده پوتین

رئیس دفتر روابط بین المللی جنبش «حماس» و نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در مسکو دیدار و درباره آخرین تحولات غزه گفت‌وگو کردند.

میدل ایست نیوز: موسی ابو مرزوق، رئیس دفتر روابط بین المللی جنبش مقاومت اسلامی «حماس»، با «میخائیل بوگدانوف» نماینده ویژه «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در خاورمیانه و کشورهای آفریقایی و معاون وزیر امور خارجه روسیه در مقر این وزارتخانه در مسکو دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، ابو مرزوق، در این دیدار به تشریح جنگ نسل کشی هدفمند رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطینی در نوار غزه و نقشه های این رژیم برای الحاق کرانه باختری و قدس به اراضی تحت اشغال خود پرداخت و طرف روس را در جریان تجاوزات آشکار رژیم اشغالگر قدس علیه اسرا و بازداشت شدگان فلسطینی در داخل زندان های این رژیم قرار داد.

ابو مرزوق خاطر نشان کرد که موضع جنبش حماس و دیگر گروه های مقاومت مبتنی بر همان اصولی است که در قطعنامه آتش بس شورای امنیت بر آنها تاکید شده بود؛ یعنی عقب نشینی کامل رژیم صهیونیستی از باریکه غزه، توقف همیشگی جنگ، ارسال فوری کمک های بشردوستانه، بازگشت آوارگان به شهر و دیار خود، از سرگیری بازسازی نوار غزه و امضای توافق مبادله اسرا.

طرفین در این دیدار درباره تحولات سیاسی و میدانی و وضعیت کلی مساله فلسطین، تلاش های صورت گرفته برای توقف نسل کشی علیه ملت فلسطین، طرح های ارائه شده برای تحقق وحدت ملی و پر کردن شکاف داخلی فلسطین بحث و تبادل نظر کردند و ابو مرزوق از تلاش های روسیه به منظور تقویت ثبات و آرامش در منطقه قدردانی کرد.

بوگدانوف نیز در این دیدار خاطر نشان کرد که موضع روسیه در قبال مساله فلسطین ثابت است و این کشور بر حمایت از حقوق ملت فلسطین تاکید دارد.

وی افزود: مسکو به همراه برخی طرف های دیگر برای توقف جنگ در نوار غزه تلاش می کند.

منبع
مرکز اطلاع رسانی فلسطین

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا