خبر اولسیاسی

وزیر دفاع امریکا:
برای رسیدن به توافق دیپلماتیک فوری برای جلوگیری از جنگ اسرائیل و حزب‌الله تلاش می‌کنیم

وزیر دفاع امریکا گفت که ایالات متحده به دنبال دستیابی به یک توافق دیپلماتیک فوری است که به غیرنظامیان اسرائیلی و لبنانی اجازه می‌دهد به خانه‌های خود در هر دو طرف مرز بازگردند.

میدل ایست نیوز: لوید آستین، وزیر دفاع امریکا روز سه شنبه گفت که ایالات متحده به دنبال دستیابی به یک توافق دیپلماتیک فوری است که به غیرنظامیان اسرائیلی و لبنانی اجازه می‌دهد به خانه‌های خود در هر دو طرف مرز بازگردند.

به گزارش «الحره» بمباران متقابل منجر به تخلیه ده‌ها هزار نفر از مناطق دو طرف مرز شده و تشدید آن در چند هفته گذشته نگرانی‌ها از جنگ همه جانبه بین اسرائیل و گروه حزب‌الله را افزایش داده است.

آستین در ابتدای دیدار خود با یوآو گالانت، وزیر دفاع رژیم صهیونیستی در پنتاگون گفت: «تحریک‌های حزب الله یک تهدید است که ممکن است اسرائیل و لبنان را به جنگی بکشاند که هیچ طرفی خواستار آن نیست. چنین جنگی برای لبنان فاجعه و ویرانگر خواهد بود.»

وی افزود: «دیپلماسی بهترین راه برای جلوگیری از تشدید بیشتر تنش‌ها است. بنابراین، ما فورا به دنبال دستیابی به یک توافق دیپلماتیک هستیم که آرامش دائمی را به مرزهای شمالی اسرائیل بازگرداند و غیرنظامیان را قادر سازد تا سالم به خانه‌های خود در مرز لبنان بازگردند» .

تساحی هنگبی، مشاور امنیت ملی رژیم صهیونیستی نیز گفت که این رژیم در هفته‌های آینده برای حل مناقشه با حزب‌الله تلاش خواهد کرد و ترجیح می‌دهد به یک راه‌حل دیپلماتیک دست یابد.

هنگبی افزود که اسرائیل با مقامات امریکایی در مورد این احتمال که پایان مورد انتظار عملیات نظامی شدید اسرائیل در غزه اجازه می‌دهد تا با حزب الله «توافق» شود، مذاکره کرده است.

وزیر دفاع رژیم صهیونیستی در پنتاگون گفت که در مورد آمادگی نظامی با آستین گفت‌وگو خواهد کرد. گالانت افزود: «ما برای رسیدن به توافق از نزدیک با هم کار می‌کنیم، اما باید در مورد آمادگی برای هر گزینه ممکن دیگر نیز گفت‌وگو کنیم.»

وزارت خارجه امریکا گفت که گالانت دیروز دوشنبه به آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا اطلاع داده است که اسرائیل راه حل دیپلماتیک را برای درگیری با حزب الله ترجیح می‌دهد.

متیو میلر سخنگوی وزارت امور خارجه روز سه شنبه گفت: «ما معتقدیم که امکان دستیابی به یک راه حل دیپلماتیک وجود دارد. ما معتقدیم که این به نفع همه طرف‌ها است.»

گالانت در پنتاگون اظهار داشت که در مورد روابط دفاعی نزدیک بین اسرائیل و ایالات متحده و در عین حال موضوعات مورد مناقشه بحث خواهد کرد.

در ماه مه، دولت جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، حمل و نقل بمب‌های ۲۰۰۰ پوندی و ۵۰۰ پوندی را به دلیل نگرانی در مورد تأثیر احتمالی آن‌ها در مناطق پرجمعیت به حالت تعلیق درآورد، اما اسرائیل همچنان قرار است میلیاردها دلار تسلیحات آمریکایی دریافت کند.

منبع
الحره

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا