خبر اولسیاسی

مذاکرات السودانی با سفیر امریکا درباره تعیین جدول زمانی خروج نیروهای ائتلاف از عراق

نخست‌وزیر عراق در دیدار سفیر امریکا در بغداد روند گفت‌وگوهای جاری میان کمیته‌های عالی نظامی عراق و امریکا درباره پایان مأموریت ائتلاف بین‌المللی بررسی کرد.

میدل ایست نیوز: محمد شیاع السودانی، نخست‌وزیر عراق، در دیدار آلینا رومانوسکی، سفیر امریکا در بغداد، روند گفت‌وگوهای جاری میان کمیته‌های عالی نظامی عراق و امریکا درباره پایان مأموریت ائتلاف بین‌المللی و راه‌های نهایی کردن این مذاکرات برای رسیدن به توافق درباره جدول زمانی خروج نیروها را بررسی کرد.

بر اساس بیانیه رسمی دفتر نخست وزیر عراق، که امروز (چهارشنبه 26 ژوئن) منتشر شده، در این دیدار همچنین تحولات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای و تحولات غزه و رنج‌های ملت فلسطین در نتیجه ادامه اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی و خطر گسترش دامنه جنگ در منطقه و مسئولیت‌های کشورهای بزرگ و  نهادهای بین‌المللی در توقف مصائب غیر نظامیان در سراسر سرزمین‌های فلسطینی بررسی شد.

پیش از این، عراق و امریکا از تشکیل کمیته عالی نظامی برای ارزیابی خطرات امنیتی و وضعیت توانمندی نیروهای نظامی عراق و آغاز روند پایان مأموریت نیروهای ائتلاف بین‌المللی و انتقال عراق به مرحله قراردادهای دوجانبه نظامی و امنیتی با کشورهای عضو ائتلاف خبر داده بودند.

منبع
دفتر نخست وزیر عراق

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا