سیاسی

اتحادیه عرب حزب الله را تروریست نمی‌داند

دستیار دبیر کل اتحادیه عرب تاکید کرد این اتحادیه، دیگر حزب الله لبنان را یک سازمان تروریستی نمی‌داند.

میدل ایست نیوز: حسام زکی، دستیار دبیرکل اتحادیه عرب به فاصله یک روز پس از پایان سفرش به بیروت پایتخت لبنان اعلام کرد، این اتحادیه دیگر حزب‌الله لبنان را یک سازمان تروریستی نمی‌داند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، حسام زکی تصریح کرد در قطعنامه های سابق اتحادیه عرب حزب الله لبنان به عنوان تروریست معرفی شده بود و این مساله در قطعنامه ها وجود داشت و بر این اساس بود که ارتباطات با آن قطع شد.

این مقام اتحادیه عرب با اشاره به دیدار خود با مقامات حزب الله لبنان افزود: کشورهای عضو اتحادیه عرب (که به نام آنها اشاره نکرد) موافقت کردند که دیگر از فرمول تروریستی قلمداد کردن حزب الله استفاده نشود چرا که اطلاق این صفت دیگر وجود ندارد و اتحادیه عرب فهرست‌های تروریستی ندارد و تلاشی برای نام بردن از نهادها یا گروه‌ها در این راستا صورت نمی گیرد.

حسام زکی در سفر خود به بیروت در دیدار با مقامات مختلف این کشور، تشدید تنش‌ها در مرزهای لبنان و پایان دادن به موضوع خلاء ریاست جمهوری را مورد بحث و بررسی قرار داد.

گفتنی است اتحادیه عرب در 11 مارس 2016، حزب‌الله را در فهرست «سازمان‌های تروریستی» قرار داد و از این حزب درخواست کرد از آنچه آن را گسترش افراط‌گرایی و فرقه‌گرایی و دخالت در امور داخلی کشورها نامید، دست بردارد.

منبع
خبرگزاری آناتولی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا