خبر اولسیاسی

تاکید فرماندهان مرزبانی عراق و ایران بر تسهیل تردد زائران اربعین

فرماندهان مرزبانی عراق و ایران در مرز خسروی با یکدیگر دیدار و بر تسهیل تردد زائران اربعین حسینی تاکید کردند.

میدل ایست نیوز: فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی ایران با تأکید بر تسهیل تردد زائران اربعین حسینی از مرزهای مشترک ایران و عراق، گفت: ساماندهی کولبران در نوار مرزی با کشور عراق توسط مسئولان جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته و ان شاءالله شاهد کاهش ناهماهنگی‌های موجود در این خصوص باشیم.

به گزارش ایلنا، در راستای تحکیم انتظامات مرزی و ایام اربعین حسینی و همچنین به منظور تسهیل در تردد زائران ایرانی به کشور عراق، سردار احمدعلی گودرزی فرمانده مرزبانی فراجا و سپهبد محمد عبدالوهاب سکر فرمانده مرزبانی جمهوری عراق در مرز خسروی شهرستان قصرشیرین در غرب ایران با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

گودرزی در این نشست ضمن خوش آمدگویی به فرمانده مرزبانی کشور عراق و هیئت همراه، از همکاری و تعاملات بسیار مطلوب همتای عراقی در راستای حفظ و حراست از مرزها تقدیر و تشکر کرد.

وی در ادامه تأکید کرد: ارتقای گشت‌های مشترک مرزی و مبارزه جدی با قاچاق کالا، مهم است که اقدامات در این خصوص باید ارتقا یابد.

فرمانده مرزبانی انتظامی ایران با اشاره به مبارزه جدی با قاچاق سلاح، اظهار کرد: باید اراده جدی در برخورد با قاچاقچیان به ویژه قاچاقچیان سلاح و مهمات و مشروبات الکلی وجود داشته باشد، همکاری و تعامل دو کشور در بحث تبادل اطلاعات بین مرزبانان دو کشور برای جلوگیری از بروز اقدامات تروریستی مورد تأکید است.

گودرزی گفت: اقدامات بسیار خوبی برای ساماندهی کولبران در نوار مرزی با کشور عراق توسط مقامات و مسئولان جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته و ان شاءالله شاهد کاهش ناهماهنگی‌های موجود در این خصوص باشیم.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه تمهیدات لازم برای تسهیل تردد زائران از سوی مرزبانی کشور عراق باید پیش بینی شود، اظهار داشت: تلاش بر این است امسال در راستای برگزاری مراسم اربعین حسینی(ع) همکاری گسترده و ویژه‌تری در ارتباط با تسهیل تردد زائران در مرزها صورت گیرد.

این مقام ارشد مرزبانی ایران با اشاره به همکاری مطلوب مرزبانان دو کشور در اربعین حسینی سال گذشته، عنوان کرد: امید است برگزاری مراسم اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) امسال توام با همکاری متقابل دو کشور ایران و عراق باشد ان شاءالله با توسعه همکاری­‌ها شاهد ارتقای امنیت نیز باشیم.

سپهبد محمد عبدالوهاب سکر فرمانده  مرزبانی جمهوری عراق نیز در ادامه این نشست با تأکید بر ارتقای تعاملات و همکاری‌های دوجانبه، گفت: همکاری و تعامل با مرزبانی جمهوری اسلامی ایران در سطح بسیار بالایی صورت می‌گیرد و همین همکاری و برادری موجب بهبود و ارتقای همکاری و افزایش امنیت مرزها شده است.

وی نیز از استقبال گرم سردار گودرزی و هیئت ایرانی در مرز خسروی تشکر و قدردانی کرد و افزود: تبادل اخبار و اطلاعات، مبارزه مشترک نیروهای مرزبانی دو کشور با قاچاق، حل مسائل امنیتی مرز، اقدام مشترک مرزبانان در رعایت پروتکل‌های مرزی فی مابین، برگزاری منظم نشست‌های مرزی مرزبانان دو کشور، کنترل و مهار آتش‌سوزی در مناطق مرزی از سوی دو طرف مورد تأکید است که باید در این زمینه اهتمام داشت.

فرمانده مرزبانی جمهوری عراق در بخشی دیگر از سخنان خود پذیرایی از زائران امام حسین (ع) را برای مرزبانان عراق افتخار بزرگی دانست و گفت: این افتخار نصیب مرزبانی کشور عراق شده است و مرزبانان به این خدمت به زائران امام حسین (ع) افتخار  می‌کنند و آن را برای خود توفیق بزرگی می‌دانند.

گفتنی است در این نشست جمعی از معاونان مرزبانی فراجا و فرماندهان مرزبانی استان های کرمانشاه، آذربایجان غربی، خوزستان، کردستان و ایلام نیز حضور داشتند.

منبع
ایلنا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا