اجتماعیسیاسی

تدابیر وزارت کشور عراق برای ماه محرم و اربعین

وزیر کشور عراق با تاکید بر افزایش تلاش‌ها برای تقویت امنیت و ثبات در این کشور از فراهم کردن مقدمات برگزاری مراسم‌های ماه محرم و اربعین خبر داد.

میدل ایست نیوز: وزیر کشور عراق دستور فراهم کردن مقدمات برگزاری مراسم‌های ماه محرم و به ویژه برپایی مراسم اربعین را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق، عبدالامیر الشمری وزیر کشور عراق با برگزاری نشست گسترده‌ای با حضور معاونان، مقامات و مدیران کل این وزارتخانه و شماری از افسران، به گزارش 6 ماهه نخست سال 2024 درباره بررسی مهم‌ترین دستاوردهای محقق شده و برنامه‌های آینده تمام تشکیلات وزارتخانه گوش فرا داد.

الشمری در آستانه فرارسیدن ماه محرم الحرام تاکید کرد: تدارکات و آمادگی خوبی برای برگزاری مراسم ماه محرم در تمام استان‌های کشور و همچنین برگزاری مراسم اربعین به عنوان یک رویداد مهم که عراق تا چندی دیگر شاهد آن خواهد بود؛ در نظر گرفته شده است.

الشمری با اشاره به توصیه‌های لازم برای توسعه کارهای امنیتی و ارزیابی فعالیت و کارهای افسران انتظامی و فعال‌سازی نقش نظارتی در همه بخش‌ها، بر تکمیل پروژه‌های زیربنایی، تداوم خدمات‌رسانی به شهروندان و استفاده از فناوری‌های روز به‌ویژه در حوزه‌های تامین امنیت مرزها، ترافیک و ثبت احوال شهروندان، آمادگی مراکز پلیس و مبارزه با مواد مخدر و داروهای روانگردان تاکید کرد.

الشمری در ادامه بر حمایت وزارت کشور از تجهیز بخش‌های مختلف به ابزارها و سلاح‌های مورد نیاز و سرمایه‌گذاری بر منابع انسانی و همچنین مسئولیت‌پذیری و انجام کارها به شکل بهینه، انجام تلاش‌های اطلاعاتی و تقویت امنیت و ثبات و مبارزه با فساد و رشوه و جلوگیری از سوء استفاده از شغل‌ها تاکید کرد.

منبع
خبرگزاری رسمی عراق

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا