سیاسی

سفیر ایران در دیدار با بارزانی: روابط ایران با اقلیم کردستان رو به رشد است

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق در دیدار با رئیس حزب دموکرات اقلیم کردستان گفت: روابط جمهوری اسلامی ایران با اقلیم کردستان قدیمی، ریشه دار و رو به رشد است.

میدل ایست نیوز: محمد کاظم آل صادق، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق در دیدار با مسعود بارزانی رئیس حزب دموکرات اقلیم کردستان گفت: روابط جمهوری اسلامی ایران با اقلیم کردستان قدیمی، ریشه دار و رو به رشد است.

محمد کاظم آل صادق پس از دیدار با مسعود بارزانی رئیس حزب دموکرات اقلیم کردستان در عصر پنجشنبه در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: امنیت و تجارت دو رکنی هستند که زمینه ساز توسعه منطقه ای و اولویت اصلی در روابط موجود بین دو طرف است.

سفیر ایران در عراق افزود: امروز در بغداد با آقای مسعود بارزانی دیدار کردم و در مورد موضوعات مورد علاقه طرفین و راه های بهبود روابط دو جانبه گفت و گو کردیم.

رئیس حزب دموکرات اقلیم کردستان در راس یک هیات بلند پایه، پس از 6 سال با هدف بهبود روابط بین اقلیم کردستان عراق و دولت فدرال عراق به بغداد سفر کرده است.

وی در این سفر، با محمد شیاع السودانی، نخست وزیر، فائق زیدان رئیس شورای عالی قضایی و عبداللطیف رشید، رئیس جمهور عراق دیدار و گفت و گو کرد و در نشست ائتلاف اداره حکومت در عراق نیز حاضر شد.

منبع
ایکس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا