سیاسی

اردوغان از میانجیگری عراق میان دمشق و آنکارا خبر داد

رئیس جمهور ترکیه گفت که رئیس جمهور روسیه و نخست وزیر عراق در حال میانجیگری میان دمشق و آنکارا هستند.

میدل ایست نیوز: رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه گفت: ما هر لحظه ممکن است از بشار اسد رئیس جمهور سوریه دعوت کنیم و امیدواریم که روابط ترکیه و سوریه را به حالت عادی بازگردانیم.

به گزارش «آناتولی» اردوغان افزود: ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه درباره دیدار ما با اسد در ترکیه رویکرد و نظری دارد. محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق نیز همین گونه است، ما اینجا درباره میانجیگری صحبت می کنیم پس چه مانعی وجود دارد که از سوی همسایه ما باشد؟

وی بیان کرد: ما الان به مرحله ای رسیدیم که به محض آنکه رئیس جمهور سوریه گامی در راستای بهبود روابط با ترکیه بردارد، پاسخ مناسبی خواهیم داد.

رئیس جمهور ترکیه گفت: مذاکراتی میان دیوید بارنیا رئیس موساد و مقامات حماس در دوحه جریان دارد که برخی گام های مثبتی اتخاذ شده که به دنبال آتش بس پایدار در غزه است.

اردوغان ادامه داد: می گویند که آتش بس می تواند در هر لحظه ای برقرار شود که معنایش این است که امکان دارد در هر لحظه اخبار خوبی به ما برسد اما تمام اینها بستگی به مواضع بنیامین نتانیاهو دارد.

وی افزود: اسرائیل باید از قصد خود درباره گسترش درگیری در منطقه دست بردارد و کشورهای غربی به ویژه امریکا باید در این زمینه از حمایت اسرائیل دست بردارند.

منبع
آناتولی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا