رشوه آمریکا به برخی از نمایندگان پارلمان عراق!

روزنامه الاخبار لبنان فاش کرد، آمریکا به برخی از نمایندگان پارلمان عراق رشوه داده است تا با قانون اخراج نظامیان امریکایی از عراق مخالفت کنند.

میدل ایست نیوز: برخی منابع آگاه فاش کردند که مسئولان آمریکایی رشوه‌هایی به نمایندگان عراقی داده‌اند تا آنها را به مخالفت با تصویب قانونی مبنی بر بیرون راندن نیروهای آمریکایی از عراق سوق دهند.

به گزارش روزنامه الاخبار لبنان، مسئولان آمریکایی طی سفر اخیر «مایک پمپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا به بغداد تلاش کردند به تعدادی از نمایندگان پارلمان عراق رشوه بدهند تا آنها را به مخالفت با قانونی مبنی بر بیرون راندن نیروهای آمریکایی از عراق تشویق کنند.

این روزنامه ادامه داد، از میان نمایندگانی که “هدایای مالی” را پذیرفته‌اند، می توان به کاظم العتیبی و زیاد احمد از ائتلاف الوطنیه (به ریاست ایاد علاوی) و ناهدة زید از «فهرست القرار العراقی» (به ریاست اسامه نجیفی) اشاره کرد.

الاخبار افزود: «عثمان الغانمی»، رئیس ستاد کل ارتش عراق به اعضای کمیسیون امنیت در پارلمان گفته هنوز تصمیم قطعی در مورد استقرار نیروهای آمریکایی خارج شده از سوریه در عراق اتخاذ نشده است، (پیش‌بینی می‌شود این نیروها پیش از آنکه راهی ایالات متحده شوند، حداقل برای مدت کوتاهی در پایگاه عین الأسد و پایگاه هوایی در اربیل بمانند.)

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا