سیاسی

صدها تروریست غربی در حمله به استان «الحدیده» یمن حضور دارند

منابع نزدیک به کمیته اطلاعاتی کنگره آمریکا اعلام کردند صدها تروریست غربی با حمایت مالی امارات در حمله به استان «الحدیده» یمن حضور دارند.

این منابع به پایگاه خبری «الخلیج آنلاین» اعلام کردند که این تروریست ها دارای تابعیت های مختلف هستند و در اراضی اشغالی آموزش دیده‌اند.

حملات ائتلاف عربستان-امارات به استان الحدیده در ماه ژوئیه گذشته آغاز شد و تاکنون نیروهای مهاجم موفق نشده‌اند در داخل این شهر پیشروی کنند و دهها غیر نظامی یمنی بر اثر حملات هوایی این دو کشور کشته و زخمی شده‌اند.

منابع آمریکایی اعلام کردند «محمد دحلان» مشاور امنیتی «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی شخصاً بر روند جذب مزدوران خارجی نظارت دارد.

الخلیج آنلاین در ادامه گزارش خود می‌نویسد که اردوگاههای آموزشی مخفیانه‌ای برای آموزش این افراد در صحرای «النقب» واقع در اراضی فلسطین اشغالی پس از توافق امارات و رژیم صهیونیستی ایجاد شد.

این منابع در ادامه تأکید کردند که «محمد دحلان بارها از این اردوگاهها بازدید کرده است تا از روند مقدمات و آموزش ها با نظارت شخصی افسران ارتش رژیم صهیونیستی آگاهی یابد».

 منابع آمریکایی درباره علت انتخاب این مکان تصریح کردند به علت محیط صحرایی و ساختار قبیله‌ای صحرای النقب و شباهتش وضعیت یمن این منطقه انتخاب شد.

تحلیلگران بر این باورند که در الحدیده یک طرح اسرائیلی وجود دارد که امارات آن را پیش می‌برد و هدف این طرح تکمیل سیطره ابوظبی بر این استان یمن است تا بتواند قیمومیت خود بر دریای سرخ را تحمیل کند و این مسئله بیانگر علت استفاده عربستان از سلاحهای اسرائیلی است.

الخلیج انلاین در ادامه گزارش داد که «اسرائیل نیروی هوایی عربستان را به بمبها و موشکهایی مجهز کرده که از نظر بین‌المللی ممنوع است و [عربستان از آن] در بمباران استانهای یمن که تحت سیطره گروه الحوثی (انصار الله) قرار دارد استفاده کرده تا از قدرت تخریبی و میزان تأثیر آن بر انسان اطلاع یابد».

به گزارش این پایگاه، عربستان و امارات به خاطر جنگ علیه یمن گرفتار مهلکه شده‌اند و ریاض با وجود «توانایی هوایی و چراغ سبز آمریکا نتوانسته است عملا موازنه قوا را تغییر دهد».

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا