سیاسی

وزیر اسرائیلی: حسن نصرالله با آتش بازی می‌کند

وزیر اطلاعات و حمل و نقل اسرائیل مدعی شد که دبیرکل حزب‌الله لبنان با آتش بازی می‌کند.

میدل ایست نیوز: «یسرائیل کاتس» وزیر اطلاعات و حمل و نقل رژیم صهیونیستی و همسر وی از حدود ۴۰۰۰ فعال در حزب لیکود در منزلشان در روستای «کفار آخیم» میزبانی کردند.

وزیر اطلاعات و حمل و نقل اسرائیل در این دیدار گفته که دبیرکل حزب‌الله لبنان با آتش بازی می‌کند. وی افزوده «دولت اسرائیل برای دولت روسیه متاسف است چراکه جزئیات تحقیقات نیروی هوایی خود را در خصوص سقوط هواپیمای ترابری نظامی روس ارائه کرد که جای هیچ شکی را باقی نمی‌گذارد که اسرائیل رابطه مستقیم یا غیرمستقیمی با سقوط هواپیمای روسی ندارد.»

کاتس تجاوزات اسرائیل و حملاتش در سوریه را با این اظهارات فرافکنانه این گونه توجیه کرد که اگر ایران اقدام به انتقال سلاح و موشک‌های پیشرفته به سوریه نمی‌کرد هرگز گروه‌های شبه نظامی شیعه اسرائیل را تهدید نمی‌کردند و سلاحی از خاک سوریه به دست حزب‌الله نمی‌رسید و اسرائیل نیز به دنبال این سلاح‌ها و نابودی آنها در سوریه نبود و فعالیت‌هایش را متوقف می‌کرد اما نقش ایران در سوریه متوقف نشد و اسرائیل نیز به هر نحوی به حمایت از «امنیت» خود ادامه خواهد داد.

وی همچنین تاکید کرد «سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان، همراه ایران و بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه با آتش بازی می‌کند. اگر حمله‌ای علیه اسرائیل انجام شود لبنان بهای آن را خواهد پرداخت و پیامدهای آن لبنان را به چند نسل قبل بازمی‌گرداند و ما هرگز اجازه تهدید جبهه داخلی اسرائیل و ضربه زدن به زیرساخت‌های اسرائیل را نمی‌دهیم.»

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا