خطوط قرمز حزب دموکرات کردستان برای تشکیل دولت اقلیم

میدل‌ایست نیوز: حزب دموکرات کردستان اعلام کرد تمایلی ندارد دولتی را اداره کند که اتحاد میهنی در آن مشارکت نداشته باشد. این حزب تأکید کرد که خط قرمزی در برابر هیچ شخصیت یا نظام سیاسی ندارد.

«هیمن هورامی» عضو شورای رهبری حزب دموکرات و از اعضای جدید آن در پارلمان کردستان در حاشیه نشست مؤسسه «مِری» که در اربیل برگزار شد گفت: «روابط حزب دموکرات و اتحاد میهنی آنقدر ها هم سرد نیست که به دو طرف اجازه درک یکدیگر را ندهد. حزب دموکرات با مسئولیت‌پذیری در قبل نتایج انتخابات اقلیم برخورد خواهد کرد.

وی ادامه داد که حزب دموکرات به خاطر برخی از جناح‌ها که در دوره‌های گذشته این حزب را در میان راه رها کردند، از اعتماد و آرای مردم کردستان چشم‌پوشی نخواهد کرد.

هورامی در خصوص توازن و برابری میان حزب دموکرات و اتحاد میهنی تأکید کرد که مرحله تقسیم‌بندی 50-50 به پایان رسیده و افزود: « آنچه مسائل را فیصله می‌دهد سنگینی تعداد کرسی‌ها و سنگینی کفه و نیز مشارکت تمام طرف‌ها در کابینه دولت است.

وی گفت که ملت کردستان با انتخاب حزب دموکرات مزد زحمت‌های این حزب را داده است، به همین دلیل حزب دموکرات باید به این مردم خدمت و ثبات را در تمام شرایط حفظ کند.

هورامی رابطه با تصمیم «اتحاد اسلامی» مبنی بر عدم مشارکت در دولت آتی گفت: « جناح‌های سیاسی بر اساس سهمی که هر یک در تعداد کرسی‌ها به دست آورده‌اند، در انتخاب مسیر خود برای حضور در دولت آزاد هستند و حزب دموکرات به تصمیم آنان احترام می‌گذارد.

شایان ذکر است نشست مؤسسه مِری روز سه‌شنبه در اربیل آغاز شده و تا دو روز ادامه دارد.

منبع: شفق نیوز

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا