سیاسی

دعوت اتحاد میهنی از حزب دموکرات برای حل و فصل مشکلات

حاضران در پایان علاوه بر رایزنی در خصوص چگونگی متحد کردن جناح های کردی تأکید کردند که راهکار حل مشکلات میان اتحاد میهنی و حزب دموکرات و نیز سایر احزاب کردی برای تشکیل دولت جدید، گفتمان و مذاکره است

میدل ایست نیوز: دفتر سیاسی «اتحاد میهنی» روز یکشنبه از «حزب دموکرات» دعوت کرد که برای حل و فصل مشکلات فیمابین بر سر میز مذاکره حاضر شود.

دفتر سیاسی اتحاد میهنی در بیانیه ای آورده است که رهبران این حزب به ریاست «کوسرت رسول علی»، معاون دبیر کل و با حضور «برهم صالح»، معاون دوم دبیر کل در مقر دفتر در سلیمانیه جلسه ای برگزار کردند.

در این بیانیه آمده است که حاضران در جلسه اوضاع سیاسی عراق را بررسی و تحولات سیاسی را ارزیابی کردند. همچنین در این جلسه بر اصل مشارکت حقیقی در حکومت و اجرای قانون اساسی، و نیز حل و فصل مشکلات میان اربیل و بغداد با گفتمان و در راستای قانون اساسی تأکید شده است. حاضران در این جلسه در خصوص مرحله پسا انتخابات در بغداد و مسأله تشکیل دولت در اقلیم کردستان رایزنی کردند.

اعضای این جلسه با اشاره به نقشه راه شفاف و مشخص اتحادیه میهنی افزوده اند که چنین پروژه ای در راستای محافظت از نظام اقلیم و دستاوردهای آن و نیز خدمت رسانی بیشتر به مردم این منطقه است.

حاضران در پایان علاوه بر رایزنی در خصوص چگونگی متحد کردن جناح های کردی تأکید کردند که راهکار حل مشکلات میان اتحاد میهنی و حزب دموکرات و نیز سایر احزاب کردی برای تشکیل دولت جدید، گفتمان و مذاکره است و اتحاد میهنی در راستای فراهم کردن زمینه مناسب برای این گفتگوها قدم های جدی بر خواهد داشت.

منبع: سی‌ان‌جی الاخباریه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا