سرخط خبرهاسیاسی

الاعرجی: عقب‌نشینی «قسد» از مناطقی در شرق سوریه بسیار سوال برانگیز است

رئیس سازمان امنیت ملی عراق اظهار داشت که عقب‌نشینی «نیروهای دموکراتیک سوریه» موسوم به قسد از مناطقی در شرق سوریه و متعاقب آن، بازگشت دوباره داعش به آنجا سوال برانگیز است.

میدل ایست نیوز: «قاسم الاعرجی»، وزیر سابق کشور عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: عقب‌نشینی «نیروهای دموکراتیک سوریه» و بازگشت دوباره داعش در شرق دیرالزور بسیار سوال برانگیز است به‌ویژه این‌که این اتفاق در نزدیکی مرزهای مشترک عراق و سوریه رخ داده است.

الاعرجی بر ضرورت «هشیاری و آمادگی مستمر» تأکید کرد.

به گزارش سومریه نیوز، مدیر عملیات مرکزی در هیات «الحشد الشعبی»، عصر دیروز از حالت آماده‌باس در مرزهای عراق و سوریه، بعد از سیطره داعش بر مواضع تحت کنترل «نیروهای دموکراتیک سوریه- که تحت حمایت آمریکا قرار دارند- خبر داده بود.

الحشد الشعبی همچنین روز شنبه از افزایش نیروهایش در مرزهای عراق و سوریه خبر داده و دلیل آن را اشغال مجدد مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان کرد سوریه از سوی داعش، اعلام کرده بود.

طبق این گزارش، گروه تروریستی داعش طی چند روز اخیر حملاتی به مناطق تحت اشغال خود، که در تسلط نیروهای کُرد قرار داشت، صورت داد و توانست این مناطق را مجددا اشغال کند و خود را به مرزهای سوریه و عراق برساند.

ناظران بر این باورند که که این پیشروی مجدد داعش در مناطقی در شرق سوریه، با همدستی این گروه تروریستی و ائتلاف آمریکا صورت گرفته است؛ زیر آمریکا خواستار حفظ بقای داعش و متعاقب آن حفظ حضور نظامی خود در سوریه است.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا