بازار داغ وزارتخانه های عراق؛ قیمت 20 میلیون دلاری وزارت دفاع

روز سه‌شنبه یک منبع سیاسی آگاه فاش کرد که پست «وزارت دفاع» عراق با قیمتی بالغ بر 20 میلیون دلار به یکی از کاندیداهای این جایگاه فروخته شده است.

میدل ایست نیوز: روز سه‌شنبه یک منبع سیاسی آگاه فاش کرد که پست «وزارت دفاع» عراق با قیمتی بالغ بر 20 میلیون دلار به یکی از کاندیداهای این جایگاه فروخته شده است.

این منبع گفت که بازار خرید و فروش پست های وزارتخانه ها در روزهای اربعین به اوج خود رسیده تا جایی که قیمت معامله بر سر پست وزارت دفاع برای اختصاص دادن این جایگاه به رهبر یکی از احزاب سیاسی به 20 میلیون دلار رسیده است.

به گزارش الغد پرس، وی ادامه داد که این کاندید از سوی رهبران سیاسی شناخته شده و نیز یکی از رهبران ائتلاف «الوطنیه» که پیش از این سابقه عهده داری پست وزارتخانه ای نیز داشته است حمایت می شود. همچنین وزیر نامبرده پس از آنکه این کاندیدا توانست به پست وزارت دفاع دست یابد، قراردادهای این وزارتخانه را پیگیری می کند.

این منبع آگاه افزود: «زد و بندهای پشت پرده جناح های سیاسی در میان سرگرم بودن مردم به مراسم اربعین همچنان ادامه دارد، تا جایی که برخی از رهبران سیاسی دیدارهای خود را افزایش داده اند تا تکلیف وزارتخانه های باقیمانده در دولت «عبدالمهدی» را یکسره کنند.»

شایان ذکر است دفتر رسانه ای «ایاد علاوی» رئیس ائتلاف الوطنیه سه شنبه گذشته کاندیداتوری «هشام الدراجی» یکی از اعضای این ائتلاف برای وزارت دفاع یا هر جایگاه دولتی دیگری را تکذیب کرد.

«محمد کربولی» یکی از نمایندگان ائتلاف «المحور الوطنی» با اشاره به کاندیداتوری «فیصل الجربا» برای تصدی پست وزارت دفاع گفته بود که اعطای این پست به جناحی که نماینده سنی ها نیست به معنای ضربه زدن به پروژه ملی است.

نام الدراجی در ساعات پایانی جلسه اعطای رأی اعتماد به عبدالمهدی و کابینه وی مطرح شد در حالی که تا پیش از آن تنها کاندیدای پست وزارت دفاع فیصل الجربا بود.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا