اقتصادیسرخط خبرها

افزایش 70 درصدی سهم بصره از عایدات نفت

در پیش‌نویس لایحه بودجه 2019 عراق نکات مثبتی درباره استان بصره رعایت شده که از جمله آنها افزایش سهم این استان از عایدات نفت است.

میدل ایست نیوز: «اسعد العیدانی» استان‌دار بصره خبر داد که در پیش‌نویس لایحه بودجه 2019 عراق نکات مثبتی درباره استان بصره رعایت شده که از جمله آنها افزایش سهم این استان از عایدات نفت است اما هیچ اشاره ای به درآمدهای حاصل از ترانزیت کالا نشده است.

به گزارش الحیات، العیدانی تأکید کرد که سهم استان بصره از عایدات نفت در سال 2018 معادل 238 میلیارد دینار بود اما در بودجه 2019 با افزایش 70 درصدی به 700 میلیارد دینار رسیده است.

او افزود که در پیش‌نویس این لایحه هیچ اشاره‌ای به درآمد بصره از ترانزیت کالا در گذرگاه‌های مرزش‌ای نشده و از حکومت محلی و نمایندگان مجلس خواسته‌ایم که این موضوع را نیز در لایحه بگنجانند.

در همین راستا و با توجه به اعتراضات ماه گذشته در بصره، مدیر کل اداره بهره‌برداری پروژه‌ها در وزارت برنامه‌ریزی عراق خبر داد که این وزراتخانه هیئتی را برای بررسی میدانی پروژه‌هایی کرده که تأمین بودجه شده و کار آنها آغاز شده تا ببیند در چه مرحله‌ای هستند و چه موانعی برای اجرای آنها هست.

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا