حمله پهپادی یمن به پایگاه هوایی «الملک خالد» عربستان

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با پهپاد «قاصف 1»، پایگاه هوایی «الملک خالد» عربستان در «عسیر» را هدف قرار دادند.

میدل ایست نیوز: یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، به پایگاه هوایی «الملک خالد» در «خمیس مشیط» واقع در «عسیر» حمله کرد.

به گفته یک منبع آگاه در یگان پهپادی یمن، پهپاد «قاصف 1»، بامداد امروز به این پایگاه هوایی سعودی که به آشیانه جنگنده‌های متجاوز به یمن تبدیل شده و جنگنده‌های سعودی از این پایگاه به سوی یمن پرواز می‌کنند، حمله کرد.

شبکه «المسیره» گزارش کرد که این حمله عصر جمعه (دیروز) انجام شده اما خبرگزاری رسمی یمن «سبـأ» نوشته که این حمله بامداد امروز شنبه انجام شده است.

طبق این گزارش، این عملیات با موفقیت انجام شد و تنها چند ساعت پس از سخنان سخنگوی ائتلاف سعودی مبنی بر هدف قرار دادن مقر استقرار یگان پهپادی و موشک‌های بالستیک یمن در پایگاه هوایی «الدیلمی» در صنعاء، صورت گرفت.

جنگنده‌های ائتلاف سعودی، تنها در کمتر از یک ساعت، در صبح روز جمعه، بیش از 30 بار پایگاه «الدیلمی» در صنعا و اطراف پایتخت یمن را بمباران کرده‌اند و تنها پایگاه هوایی الدیلمی را 18 بار هدف قرار داده‌اند.

این پایگاه نظامی هوایی یمن، در 15 کیلومتری شهر صنعاء و در مجاورت فرودگاه بین‌المللی صنعاء قرار دارد. در پاسخ به این تجاوز ائتلاف سعودی، یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بار دیگر تاکید کردکه دیگر هیچ هدفی در هیچ کشوری از کشورهای عضو ائتلاف سعودی، از تیررس ارتش و کمیته‌های مردمی یمن خارج نیست.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا