سائرون: زمان بررسی جزئیات سقوط موصل فرا رسیده

یک عضو ائتلاف سائرون اعلام کرد که پرونده سقوط موصل در رأس اولویت های ائتلاف سائرون در مجلس عراق خواهد بود.

میدل ایست نیوز: یک عضو ائتلاف «سائرون» اعلام کرد که زمان بررسی جزئیات و علل سقوط موصل به دست داعش و برخورد با عاملان و مقصران این حادثه و معرفی آنان به دستگاه قضایی رسیده است.

به نقل از پایگاه خبری «کتابات»،‌ «ستار العتیبی» عضو ائتلاف سائرون وابسته به «مقتدا صدر»، امروز (شنبه) اعلام کرد که مجلس عراق قرار است طرح تحقیق و تفحص درباره علل سقوط موصل به دست داعش و شناسایی عاملان و مقصران و معرفی آنان به دستگاه قضایی را آغاز کند.

او تأکید کرد که این پرونده در سال‌های گذشته در پس زدوبندهای سیاسی پنهان شده بود. او برخی شخصیت‌های سیاسی بارز در عراق را متهم کرد که تحقیق و تفحص در این باره را سه سال است تعطیل کرده‌اند چون متهم اصلی کوتاهی در این ماجرا خودشان‌اند.

العتیبی گفت این افراد که در مسیر بررسی این پرونده سنگ‌اندازی می‌کنند، به سبب فساد و استفاده از نقشه‌های امنیتی غیرکارشناسی و «عقیم» باعث شدند که یک سوم خاک عراق ازجمله موصل به دست تروریست‌های داعش بیفتد.

او افزود که بررسی این پرونده و به سرانجام رساندن آن و معرفی عاملان و مقصران به دستگاه قضایی در رأس اولویت‌های ائتلاف سائرون در دوره کنونی مجلس عراق خواهد بود.

در اوت 2015، کمیته تحقیق و تفحص دربارۀ حادثۀ سقوط موصل، «اثیل النجیفی»، استاندار وقت نینوا، و «نوری مالکی»، فرمانده کل نیروهای مسلح در آن زمان، و 35 مقام عراقی دیگر را مسئول اصلی این حادثه معرفی کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا