طی ماه اکتبر امسال 63 نفر در عراق کشته شده‌اند

دفتر نمایندگی سازمان ملل در عراق از کشته شدن 63 غیر نظامی در اقدامات تروریستی، خشونت و درگیری‌های مسلحانه طی ماه اکتبر امسال در این کشور خبر داد.

میدل ایست نیوز: هیئت مساعدت سازمان ملل متحد برای عراق در گزارشی اعلام کرد: در اقدامات تروریستی، خشونت و درگیری‌های مسلحانه طی ماه سپتامبر در مناطق مختلف این کشور 63 غیرنظامی کشته و 90نفر نیز مجروح شده اند.

خبرگزاری آناتولی گزارش داد که در این گزارش همچنین آمده است که از این تعداد 29 نفر در استان الانبار، 29 نفر در بغداد، 5 نفر در استان الانبار کشته شده اند.

همچنین در گزارش فوق تصریح شده که از سال 2012 تاکنون این کمترین آمار کشته شدگان در عراق است. طی ما سپتامبر گذشته نیز 75 نفر در عراق کشته و 179 نفر دیگر زخمی شده بودند.

عراق پس از اشغال این کشور توسط آمریکا شاهد خشونت های بسیاری بوده و پس از سیطره داعش بر یک سوم عراق خشونت ها افزایش یافت.

داعش در سال 2014 یک‌ سوم خاک عراق را تصرف کرد، اما نیروهای این کشور با پشتیبانی ائتلاف بین المللی طی سه سال توانستند این مناطق را از دست گروه مذکور آزاد کنند. با این وجود، عناصر خفته داعش هنوز در برخی مناطق عراق حضور دارند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا