سرخط خبرها

مسجدی: تعامل ایران و عراق طایفه‌ای نیست

سفیر ایران در عراق تأکید کرد که تعامل تهران و عراق طایفه‌ای نیست و برخلاف خواسته آمریکا، دو کشور باید در راستای منافع ملت‌های خود عمل کنند.

میدل ایست نیوز: «ایرج مسجدی» سفیر ایران در عراق تاکید کرد تعامل تهران و بغداد مبتنی بر مسائل طایفه‌ای نیست و برخلاف خواسته آمریکا، دو کشور باید در راستای منافع ملت‌های خود عمل کنند.
ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق در گفتگوی اختصاصی با شبکه تلویزیونی الاتجاه گفت: روابط بین دو کشور برادر ایران و عراق روابطی جدی است، زیرا این دو کشورِ مسلمان روابط تاریخی، اجتماعی، جغرافیایی و منطقه‌ای محکمی دارند و به یکدیگر نیازمند هستند.
برخی طرف‌ها به علت این روابط شادمان و برخی ناراحت هستند. کشورهایی که پیشرفت این دو کشور را نمی‌خواهند، از روابط بین دو کشور ناراحت هستند و قدرت دو کشور را ضعفی برای خود می‌دانند.
وی افزود حمایت‌های ایران از عراق در مبارزه با داعش و دیگر زمینه ها، با درخواست دولت این کشور بوده است.
ایرج مسجدی افزود: همکاری بین ایران و عراق مبتنی بر مسائل طایفه‌ای نیست. ایران از عراق دفاع می‌کند. تروریست‌های داعش مناطقی متعلق به اهل سنت را اشغال کردند. این در حالی است که ایران برای آزادسازی این مناطق از دست داعش به بغداد کمک کرد؛ اما کشورهایی که خیرخواه ملت عراق نیستند، این گونه تبلیغ می‌کنند که ایران بر اساس طایفه‌ای گری با عراق تعامل می‌کند و برخی برای ایجاد تفرقه بین ایران و عراق تلاش می‌کنند. در برخی موارد، عراق به کمک‌های ایران و در برخی موارد، تهران به کمک‌های بغداد نیازمند است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا