سرخط خبرها

نقشه نظامی ارتش عراق برای نابودی 200 پناهگاه داعش

یک مقام امنیتی خبر داده که نقشه کاملی برای نابودی لانه های تروریست های داعش در مناطق شمالی استان انبار و استان نینوا طراحی شده است.

میدل ایست نیوز: یک مقام بلندپایه نظامی خبر داد که نیروهای نظامی عراق با کمک نیروهای ائتلاف بین‌المللی به رهبری امریکا نقشه‌ای کامل برای حمله به لانه‌های تروریست‌های داعش در رشته‌کوه «حمرین» و صحرای انبار تدارک دیده‌اند.

این منبع مطع به «العربی الجدید» گفته که این نقشه همه لانه‌های داعش در مناطق زیر زمینی را نابود خواهد کرد و افزوده که برآوردها نشان می‌دهد که تروریست‌ها حدود 200 لانه زیرزمینی در مناطق حضورشان دارند که برای انبار سلاح و پنهان شدن از آنها استفاده می‌کنند.

به گفته این منبع اکثر این تروریست‌ها شناسنامه عراقی دارند و حضورشان در این منطقه امنیت مناطق شمالی عراق را تهدید می‌کند.

برخی منابع محلی نیز از حضور تروریست‌های داعش در روستاهای «ریاض» و «عباسی» و «خناجر» و حملات شبانه آنان به ساکنان محلی و ترور افراد و به طور خاص کدخداهای روستاها خبر داده‌اند.

«احمد خورشید» عضو شورای بخشداری حویجه نیز گفت که تروریست‌های داعش همچنان در مناطق نزدیک به کوه‌های حمرین و صحرای حویجه مستقرند و این مناطق را پایگاه حملات تروریستی خود ساخته‌اند.

او گفت که در مدت کوتاه گذشته تروریست‌ها 12 بار به کابل‌های برق و خط لوله‌های نفت حمله کرده‌اند.

خورشید تأکید کرد که در این مناطق صرفاً تأمین امنیت راه‌ها کافی نیست و باید نیروهای نظامی حضور کامل داشته باشند.

در این راستا یک افسر ارتش عراق تأکید کرد که نیروهای ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش در دو روز گذشته بر اساس اطلاعاتی که دستگاه امنیتی عراق در اختیارشان گذاشته بود به برخی پایگاه‌های تروریست‌ها در کوه «قره بتوک» در شمال استان نینوا و نیز جنوب استان انبار حمله هوایی کردند که در نتیجه آن 19 تروریست کشته شدند.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا