نمایندگان بصره از تصمیم خود برای کناره گیری از عضویت پارلمان منصرف شدند

عبدالمهدی قصد دارد برای تکمیل کابینه خود یک وزیر از بصره انتخاب کند. نمایندگان بصره نیز با لغو تصمیم خود مبنی بر کناره گیری از عضویت پارلمان دست وی را برای این امر باز می گذارند.

میدل ایست نیوز: روز سه شنبه یکی از نمایندگان استان بصره گفت که نمایندگان این استان از تصمیم خود برای کناره گیری از عضویت پارلمان منصرف شده اند تا دست «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق را در انتخاب وزیر از این استان باز بگذارند. نمایندگان بصره همچنین تهدید کردند که در صورت ادامه دار شدن بی توجهی به بصره انقلاب بزرگی در این استان رخ خواهد داد.

به گزارش «سومریه نیوز» این نماینده در کنفرانس خبری که در مقر پارلمان عراق برگزار شد گفت که نخست وزیر و برخی از احزاب سیاسی پذیرفته اند که یکی از وزارتخانه ها را به استان بصره بسپارند. همین امر سبب شده است که نمایندگان بصره نیز فرصت را در اختیار عبدالمهدی قرار بدهند تا با انتخاب وزیر از استان بصره کابینه دولت خود را تکمیل کند. وی همچنین تأکید کرد که در صورت تداوم نادیده گرفتن بصره انقلاب بزرگی در این استان به راه خواهد افتاد.

وی ادامه داد، قرار بود سایر وزیران کابینه دولت در جلسه امروز پارلمان معرفی شوند اما این امر به دلیل فشارهای جناح های سیاسی محقق نشد.

از سوی دیگر نماینده دیگری از بصره نیز با اشاره به تداوم بحران در این استان گفت که نارضایتی مردمی رو به افزایش است. وی به عبدالمهدی هشدار داد که مطالبات و حقوق ساکنان بصره را نادیده نگیرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا