سرخط خبرها

تهدید عصائب اهل حق عراق به تشکیل گروه هایی از جوانان برای دفاع از یمن

نماینده «جنبش عصائب اهل حق» در پارلمان عراق تهدید کرد که این جنبش گروه هایی را برای دفاع از یمنی ها در برابر تجاوز عربستانی ها تشکیل خواهد داد.

میدل ایست نیوز: نماینده فراکسیون «صادقون» که نماینده «جنبش عصائب اهل حق» در پارلمان عراق است، تهدید کرد که گروه هایی متشکل از جوانان داوطلب برای دفاع از یمن در برابر عربستان تشکیل خواهد داد.

به گزارش العالم به نقل از روسیا الیوم، عدی عواد گفت: تلاش هایی از سوی اعضای پارلمان عراق برای درخواست از دادگاه های بین المللی به منظور اتخاذ تدابیر قانونی علیه کشورهایی که در یمن مرتکب جنایت های ضدبشری می شوند، صورت می گیرد. هرگونه حمله توسط نیروهای آن کشورها که به کشته شدن غیرنظامیان می انجامد، به کارنامه خونین آنها افزوده خواهد شد.

وی افزود: نهادهای بین المللی باید از راه های مختلف و از طریق دادگاه های بین المللی برای توقف جنگ و بازخواست نیروهای ائتلاف سعودی به خاطر کشته شدن افراد بی گناه در یمن به ویژه کودکان دست به اقدام بزنند.

عضو عصائب اهل حق عراق، ائتلاف سعودی را به ارتکاب جنایت ضدبشری علیه کودکان یمن متهم کرد و گفت: در صورت لزوم ممکن است گروه هایی متشکل از جوانان داوطلب برای دفاع از غیرنظامیان یمن، به ویژه کودکانی که توسط نیروهای ائتلاف عربستان کشته می شوند، تشکیل شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا