توضیح ائتلاف نصر درباره اظهارات عبادی مبنی بر تشکیل جبهه مخالف دولت

یکی از رهبران ائتلاف نصر با تکذیب شایعات مبنی بر تشکیل جبهه مخالف دولت از سوی حیدر عبادی تأکید کرد که وی و ائتلاف نصر از دولت عبدالمهدی حمایت می کنند.

میدل ایست نیوز: روز یکشنبه ائتلاف نصر توضیحی در خصوص تحرکات «حیدر عبادی» رهبر این ائتلاف برای تشکیل جبهه مخالف در برابر دولت جدید عراق به ریاست «عادل عبدالمهدی» ارائه داد.

به گزارش «شفق نیوز»، «علی السنید» یکی از رهبران این ائتلاف گفت که خبرهای مبنی بر تشکیل جبهه مخالف در برابر دولت عبدالمهدی از سوی حیدر عبادی یا ائتلاف وی نادرست است و اساساً چنین رویکردی وجود ندارد.

وی تأکید کرد که ائتلاف نصر به خواست خود از حضور در کابینه دولت کنار کشید. این ائتلاف شخصیتی را برای عهده داری جایگاه های دولتی به عبدالمهدی معرفی نکرد و با هدف تکمیل پروژه اصلاحات و پاسداری از دستاوردها، آزادی کامل را در اختیار وی قرار داد تا وزرای خود را انتخاب کند.

پیش از این، صبح یکشنبه 11 نوامبر 2018 یکی از نمایندگان ائتلاف نصر در مصاحبه با «العربی الجدید» گفته بود که نادیده گرفته شدن این ائتلاف از سوی دولت عبدالمهدی و عدم اعطای هیچ وزارتخانه ای به آن موجب تغییر طرز تفکر ائتلاف و حیدر عبادی رئیس آن شده است.

وی گفته بود که عبادی روز یکشنبه تحرکات عملی خود برای آماده سازی هسته اولیه جبهه مخالف دولت در داخل پارلمان را آغاز خواهد کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا