درخواست مالکی از عبدالمهدی برای ایجاد وزارتخانه امور زنان و کودکان

رئیس ائتلاف دولت قانون عراق از نخست وزیر این کشور خواست برای تحقق مطالبات زنان و بهره گیری از توان آنها، وزراتخانه ای تحت عنوان وزارت امور زنان و کودکان تشکیل دهد.

میدل ایست نیوز:«نوری المالکی» رئیس ائتلاف دولت قانون عراق از «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر این کشور خواست وزارتخانه ای تحت عنوان وزارت امور زنان و کودکان ایجاد کند و در عین حال ابراز امیدواری کرد که همه گروه های سیاسی از این پیشنهاد، حمایت کنند.
به گزارش وبگاه خبری المعلومه، نوری المالکی در حساب شخصی خود در توییتر نوشت: در زمانی که عراقی ها خواهان ایفای نقش ملی زنان در سایه مشارکت در فرآیند سیاسی و امور اجتماعی کشور برای تربیت انسان و ساخت وطن هستند، از شخص نخست وزیر می خواهم تا وزارتخانه ای تحت عنوان وزارت امور زنان و کودکان ایجاد کند که برای تحقق مطالبات و آرمان های این قشر از جامعه و نیز بهره گیری از توانشان در حوزه پرورش و ساخت و بازسازی، همه تلاش خود را بکار بندد.
مالکی در ادامه افزود: امیدوایم همه گروه های سیاسی، این پیشنهاد را که با قانون اساسی عراق و خواست ملت این کشور در نیل به پیشرفت، تربیت خانواده و ایجاد جامعه صالح همخوانی دارد، مورد حمایت قرار دهند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا