سیاسی

عضو اتحادیه میهنی: برای تضمین سهم 17 درصدی خود از بودجه عراق، راهکار های قانونی را طی خواهیم کرد

عضو اتحادیه میهنی تهدید کرد که در صورت عدم اصلاح بودجه اقلیم کردستان، کُردها رای گیری در خصوص بودجه سال آینده را تحریم خواهند کرد.

میدل ایست نیوز:«بیستون زنگنه» از رهبران حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق تاکید کرد: کُردها برای تضمین سهم اقلیم کردستان از بودجه عراق که نه 12 درصد بلکه 17 درصد است، همه راهکاری های قانونی را طی خواهند کرد.

وی در عین حال تهدید کرد: در صورت برآورده نشدن این خواسته، کُردها رای گیری برای تصویب لایحه بودجه سال آینده را تحریم خواهند کرد.
زنگنه در گفتگو با وبگاه خبری المعلومه با بیان اینکه گروه های کُرد، رای گیری برای بودجه سال آینده را تحریم خواهند کرد، افزود: برای تضمین سهم 17 درصدی اقلیم از بودجه عمومی عراق راهکاری قانونی وجود دارد.
وی افزود: بودجه سال 2019 میلادی بالغ بر 132 تریلیون دینار است که باید این مبلغ بر اساس تعداد جمعیت، محرومیت و فقر مناطق تقسیم شود.
زنگنه در ادامه گفت: بودجه اقلیم کردستان باید بر اساس سرشماری جمعیت، حقوق نیروهای پیشمرگ و میزان فروش نفت و گذرگاه های مرزی مشخص شود.

وی در عین حال عنوان کرد: این آمارگیری ها تاکنون در اقلیم کردستان عراق، صورت نگرفته است.
این رهبر حزب اتحادیه میهنی در پایان با بیان این مطلب که اختلاف اقلیم کردستان و بغداد به دلیل بودجه دولت فدرال است، تصریح کرد: ائتلاف کردستان با کمیته‌ای از وزرا در خصوص بودجه اقلیم کردستان بحث و گفتگو خواهد کرد تا میزان این بودجه را به 17 درصد برساند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا