فرستاده کاخ سفید برای صلح: به زودی از «معاملۀ قرن» پرده برداری خواهد شد

گرینبلات تأکید کرد که این طرح نه رضایت کامل اسرائیل و نه رضایت کامل فلسطین را دربر خواهد داشت.

میدل ایست نیوز: «جیسون گرینبلات»، فرستاده ویژه کاخ سفید برای صلح در خاورمیانه، در کنفرانسی در لندن، اعلام کرد که دولت امریکا از طرح «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری امریکا، برای صلح در خاورمیانه که به «معامله قرن» شناخته می‌شود به‌زودی پرده‌برداری خواهد کرد.

به گزارش «القدس العربی» گرینبلات در سخنرانی خود در لندن تأکید کرد که به‌زودی این طرح منتشر خواهد شد و افزود: «هیچ یک از طرف‌ها، نه اسرائیل و نه فلسطین، با همه آنچه در این طرح آمده است موافق نخواهند بود».

در این گزارش که در شمارۀ امروز (یکشنبه) این روزنامه منتشر شده آمده است که گرینبلات تأکید کرد، طرفین «باید از سقف خواسته‌های خود کوتاه بیایند» و افزود: «ما مطمئنیم که اگر طرفین راضی به ورود به مذاکرات شوند متوجه خواهند شد که چرا در طرح خود به این نتایج رسیده‌ایم».

فرستاده رئیس جمهور امریکا تأکید کرد که هدف از این طرح صلح امریکا رسیدن به «توافق دائم» میان اسرائیل و فلسطینیان به جای توافقات مقطعی است و افزود که «می‌دانیم که راه‌حل‌های مقطعی به مشکلات مردم فلسطین پایان نخواهد داد و فقط ادامه چرخه خشونت خواهد بود».

گرینبلات همچنین گفت که «اکثر گزارش‌ها و شایعاتی که دربارۀ جزئیات این طرح منتشر شده به‌خصوص آنها که از طرف فلسطینیان منتشر شده، بی اساس است».

در همین راستا، یک مقام در وزارت امور خارجه اسرائیل دو هفته پیش اعلام کرد که اگر امریکا پس از اجرای انتخابات میان‌دوره‌ای طرح خود برای صلح در خاورمیانه را ارائه نکند، فرانسه به ارائه طرحی جایگزین اقدام خواهد کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا