نماینده پارلمان عراق: اعرجی وارد میدان رقابت برای تصدی وزارت کشور شد

«حنین القدو» عضو سازمان بدر عراق و نماینده پارلمان این کشور پیش بینی کرد به دلیل مقبولیت اعرجی نزد فراکسیون های سیاسی، احتمال انتخاب مجدد وی به وزارت کشور وجود دارد.

میدل ایست نیوز: «حنین القدو» نماینده پارلمان عراق که عضو سازمان بدر است، افشا کرد:«قاسم الاعرجی» وزیر کشور سابق عراق به دلیل اختلاف های موجود در خصوص انتخاب شخص «فالح فیاض»به پست وزارت کشور، وارد گوی رقابت بر سر تصدی پست وزارت کشور شده است.
قدو در گفتگو با وبگاه خبری المعلومه اعلام کرد: اعرجی، وزیر کشور سابق پس از اظهاراتی در خصوص به بن بست رسیدن مذاکرات برای انتخاب فیاض به وزارت کشور و ناکام ماندن تلاش ها در جهت حمایت از وی برای عهده دار شدن منصب وزارت کشور، تصمیم گرفت وارد میدان رقابت شود. اعرجی در عین حال از ارائه جزئیات بیشتر در این زمینه خودداری کرد.
وی در ادامه افزود: انتخاب مجدد اعرجی به وزارت کشور با دشواری هایی همراه است که مربوط به سخنان نخست وزیر میشود که اعلام کرده بود، تصدی پست وزارتی هیچیک از وزرا و نمایندگان سابق را مورد حمایت قرار نخواهد داد.

قدو در عین حال پیش بینی کرد که اعرجی به دلیل مقبولیتی که نزد فراکسیون های سیاسی داراست، به سمت وزارت کشور انتخاب می شود.
روزنامه العربی الجدید پیشتر در 16 اکتبر مطلبی دال بر توافق «سید مقتدی صدر» و «عادل عبدالمهدی» برای انتخاب مجدد اعرجی به سِمت وزارت کشور، منتشر کرده بود.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا