سفیر ترکیه از اعطای وام 5 میلیارد دلاری ترکیه به عراق خبر داد

«فاتح یلدیز» تأکید کرد که ترکیه در فرایند بازسازی عراق از طریق اعطای وام کم بهره به این کشور مشارکت خواهد داشت.

میدل ایست نیوز: «فاتح یلدیز»، سفیر ترکیه در بغداد و هیئت همراه وی با «فؤاد حسین»، وزیر دارایی عراق دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش «پایگاه اینترنتی وزارت دارایی عراق» دو طرف در این دیدار در خصوص لغو مالیات وضع شده از سوی دو کشور پس از انجام برخی اصلاحات ساده بر آن رایزنی کردند.

یلدیز در این دیدار تأکید کرد که شرکت های ترکیه ای در عراق با جدیت به فعالیت های خود مشغولند و به کیفیت و مطلوبیت محصولاتی که به بازارهای عراق می رسد توجه ویژه ای دارند. همچنین بازار عراق به محصولات ترکیه ای اعتماد دارد. وی در عین حال افزود که باید فرایند مبادلات تجاری و انتقال کالاها و محصولات تسهیل شود و تعرفه های گمرکی و وضع شده از سوی دو کشور به منظور توسعه افق های تجاری میان آنها کاهش یابد.

وی با اشاره به توجه ترکیه به مشارکت در بازسازی عراق با اعطای وام کم بهره به مبلغ 5 میلیارد دلار به عراق گفت که ترکیه هیتی را برای اطلاع از اولویت های دولت عراق به این کشور فرستاده است.

همچنین در بیانیه دفتر فؤاد حسین آمده است که وی توجه به پروژه های آب و آبیاری و احداث سدهای کوچک در داخل کشو را از اولویت های دولت عراق برشمرد که برای حفظ منابع آبی، ذخیره آن برای مواقع مورد نیاز و پرهیز از هدر دادن آن اهمیت ویژه ای دارد.

این بیانیه همچنین افزوده است که احداث سد علاوه بر توسعه صنعت شیلات، گردشگری، بهبود شرایط اقلیمی و کشاورزی در تولید نیروی برق نیز سهم به سزایی دارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا